Program

Pondělí 18. 3. 2019 20:00AudioCafe: Máš lásku? / Cháu có người yêu chưa? /Lumír Košař/AudioCafe: Máš lásku? / Cháu có người yêu chưa? /Lumír Košař/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky v divadelní kavárně Divadla Husa na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna. Vybrané audio-dokumenty cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory – o tématu a o formě. Začátky vždy ve 20,00 hodin. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity

Centra experimentálního divadla a

Českého rozhlasu.

 


Pondělí 4.3., 18.3., 1.4., 15.4., 29.4., 13.5.

 

Máš lásku? / Cháu có ngu?i yêu chua?

/Lumír Košař/

Dokument o hledání lásky na českých gay seznamkách. „Kdyby se to dozvěděli ve Vietnamu, tak nevím.“ Adamův coming out byl komplikovaný. Nejenže se musel potýkat s odmítavou reakcí své rodiny a ve vietnamské komunitě svou identitu skrýval. Narazil u samotných gayů, kteří se někdy k asijským mužů stavějí odmítavě. Stereotypně. Adam touží po lásce a vážném vztahu.

Vstupenky
Čtvrtek 21. 3. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

MONIKA BENEŠOVÁ, cestovatelka: USA – PACIFICKÁ HŘEBENOVKA

STANISLAV KRUPAŘ, fotograf: ŠAMANI

MONIKA BENEŠOVÁ, cestovatelka: USA – PACIFICKÁ HŘEBENOVKA
Na Pacifickou hřebenovku se ročně vydá 3000 lidí, ale dokončí ji jen 180 z nich. Monika patří mezi ně. To byla ještě nedávno pacientkou s vážnými zdravotními potížemi a psychickými problémy. Rok měla střevní potíže, bála se chodit mezi lidi, zhubla 10 kg. Pak se rozhodla zkusit dávný sen, projít PACIFIC CREST TRAIL. Jednu z nejtěžších pěších tras na světě, dlouhou 4 300 km. Cesta vede v divočině mimo civilizaci. Šla 5 měsíců s alergiemi na lepek, mléko a sóju. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám, které potkávala, když putovala sama divočinou. Příroda ji tvrdě zkoušela. Naučila ji ale nevzdávat se. Prožila pár těžkých týdnů, úspěšně došla do cíle.

STANISLAV KRUPAŘ, fotograf: ŠAMANI
Fotograf a reportér se dostal do zemí, které v současnosti hýbou světovým děním. Fotil v Sýrii, Iráku i Lybii, získal několik ocenění v soutěži Czech Press Photo. Skvělý dokumentarista, už od roku 2003 fotografi cky dokumentuje obnovu šamanismu v  sibiřské Tuve, osobité části Ruské federace na mongolském pomezí. Během desítek cest si vytvořil blízký vztah se dvěma tucty místních šamanů, které doprovází při jejich práci na sídlištích v hlavním městě Kyzylu, i na cestách v zapomenutých údolích a osamocených jurtách.

Vstupenky
Sobota 23. 3. 2019 16:00Limity jsme myScéna: Sklepní sál

https://limityjsmemy.cz/ 


Desátého dílu série SOfT se účastní environmentální hnutí Limity jsme my sídlící v Brně, odkud rozvíjí své intervenční aktivity v rámci ČR i zahraničí. Denní program nabídne speciální setkání s hosty a diskuze jako ohlédnutí za čtyřmi lety činnosti hnutí.

Vstup volný

Vstupenky
Sobota 23. 3. 2019 22:00SOfT w/ 111x - Exploited Body - APEAK SOfT w/ 111x - Exploited Body - APEAK Scéna: Sklepní sál

Pravidelná série hudebních události SOfT představí tři hudební producenty, kteří ohledávají současné podoby experimentálního klubového prostředí. 111x (Antton Nuito), Exploited Body (Noah Kin) a APEAK (Paavo Piekkari) pocházejí z Helsinek a spojuje je spolupráce s jedním z nejvýraznějších finských labelů THRDEYEVSN. K charakteristickým rysům jejich produkce patří radikalita hudebních výrazových prostředků, tekuté kompoziční strategie, hyperemocionalita, oscilace mezi hi-tech & lo-fi estetikou. Společné vystoupení představuje koncentrovaný vhled do finské undergroundové hudby, která zastupuje jedno z evropských center pohybu na elektronické scéně. Této energie si nabídkami spolupráce všimli i světové prestižní labely Infinite Machine a TAR.  

Desátého dílu série SOfT se účastní environmentální hnutí Limity jsme my sídlící v Brně, odkud rozvíjí své intervenční aktivity v rámci ČR i zahraničí. Denní program nabídne speciální setkání s hosty a diskuze jako ohlédnutí za čtyřmi lety činnosti hnutí. Začátek denního programu v 18.00.

Prodej vstupenek na místě

Vstupenky
Čtvrtek 28. 3. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

PETER ONDREJOVIČ + PETER KURIC, cestovatelé: VENEZUELA

MICHAEL POKORNÝ, cestovatel: HORY ÍRÁNU

PETER ONDREJOVIČ + PETER KURIC, cestovatelé: VENEZUELA
Nikdy nevstoupíš do téže řeky… nám to život potvrzuje. Na jedné straně fenomén stále se měnící přírody, na druhé jsme my účastníci výpravy. Příroda překonala vše předešlé. K výpravě pěti Slováků se přidali dva Češi. ,,Venezuela je země, kde už roky vždy vstupujeme do nejistoty z momentálního politicko ekonomického chaosu. Venezuelu neodkládejme na zítra. Vždy stojí zato!“ 

MICHAEL POKORNÝ, cestovatel: HORY ÍRÁNU
Jak se připravit na cestu do Íránu a co od této úžasné země očekávat? Írán patří k nejbezpečnějším zemím… Místní obyvatelé cizince rádi pohostí, neboť jsou na venkově a v horách vzácností. Připravme se na nezapomenutelná setkání. Vyprávění nás zavede přes vysoké hřebeny a horské pouště v pohoří Elborz až na vrchol Damávándu (5 610 m), který je nejvyšší vrchol široko daleko. Nahlédneme do metropole Teheránu, okouzlí nás pouštní oázy, solné jezero, tajuplné bazary a úžasná architektura Kashánu, Isfahánu a Yazdu.

 

Vstupenky
Sobota 30. 3. 2019 17:30Dr.amAS: Jiný než kdo?Dr.amAS: Jiný než kdo?Scéna: Sklepní sál

Druhá autorské inscenace souboru Dr.amAS se zrodila při odpovídání na otázku: „Čím byste chtěli být, kdybyste mohli naplno využít svůj potenciál a nikdo by vám do cesty nekladl překážky?“

Vstupenky
Host
Pondělí 1. 4. 2019 20:00AudioCafe: PACIENT ZERO /Ondřej Šálek/AudioCafe: PACIENT ZERO  /Ondřej Šálek/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, Vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky od osmé večerní v divadelní kavárně Husy na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna, která tématy i formou cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory, jak o tématu, tak o formě. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla, Českého rozhlasu.

PACIENT ZERO

/Ondřej Šálek/

„Jsem závislý – na internetu. Prý tím trpí asi dvacet procent bulharské mládeže a já. Skvělý. V jednatřiceti se budu léčit z toho, že moc klikám na Seznam a na veselá videa s koťátky,“ odhaluje se v úvodu audidokumentu Ondřej a absolvuje cestu do hlubin své závislosti, vlastních mindráků a milionu vyhozených hodin u displeje.

Existuje skutečně závislost na internetu? Jak poznat, jestli a kdy máme problém? Neříká nám internet také něco o nás samotných? Po těchto otázkách pátrá filmař a fotograf Ondřej Šálek ve svém audiodokumentárním debutu.

 

Vstupenky
Čtvrtek 4. 4. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

UGANDSKÝ VEČER

MILAN DANĚK + ALENA ŽÁKOVSKÁ: UGANDA + KONGO

DAVID ČERNICKÝ: UGANDA

BWINDI ORPHANS

Vstupenky
Čtvrtek 11. 4. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

PÁKISTÁNSKÝ VEČÍREK

DALIBOR LEBLOCH, lékař: PÁKISTÁN NA KOLE

LIBOR DUŠEK, etnograf: HORY STŘEDNÍ ASIE

Exotické pohoštění islámu

Vstupenky
Sobota 13. 4. 2019 18:00Divadlo Líšeň - Spoutaný trávouDivadlo Líšeň

O tom, co již tisíc let vypráví jedno stéblo druhému stéblu trávy.

Scénická meditace o úctě ke všem nepatrným bytostem na motivy buddhistických anekdot a příběhů.

Scénář, režie, scéna, hudba: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola

Loutky: Zdenka Klanicová

Vstupenky
Pondělí 15. 4. 2019 20:00AudioCafe: Věra /Marika Pecháčková/AudioCafe: Věra  /Marika Pecháčková/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky od osmé večerní v divadelní kavárně Husy na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna, která tématy i formou cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory, jak o tématu, tak o formě. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla, Českého rozhlasu.

Věra

/Marika Pecháčková/

 


„Před rokem a půl jsem začala hledat respondenty, kteří zažívají nevěru a byli by ochotní o ní na rovinu mluvit. Nikdo nechtěl. A tak jsem to řekla já.“

Věra, důvěra, sebedůvěra, víra. Nejdřív měl dokument oslavovat nevěru jako lék na sebedůvěru a polemizovat s vnějším společenským nastavením, které nevěru neakceptuje. Rok a půl zkoumání fenoménu se ale nakonec stal spíš záznamem zkušenosti, jaké to je z tohoto nastavení vystoupit. Velmi osobní dokument natočila fotografka a filmařka Marika Pecháčková.

 

Vstupenky
Úterý 16. 4. 2019 19:302851 Jak jsem to prežila2851  Jak jsem to prežila

Pod číslem 2851 strávila tři roky v Osvětimi. Vzpomínky, příběhy, životy. Portrét ženy, která přežila.

Autorský projekt Nadi Kovářové v režii Dalibora Buše.

Vstupenky
Čtvrtek 25. 4. 2019 20:00Ivan Martin Jirous, Františka Jirousová: MAGORIvan Martin Jirous, Františka Jirousová: MAGORScéna: Sklepní sál
Délka: 80 min.

Komorní inscenace inspirovaná životem Ivana Martina Jirouse.
Deníkové záznamy, vzpomínky, zhudebněné básně.
Neobvyklý pohled dcery spisovatelky na básníka, provokatéra a inspirátora Magora. Režie: Ivo Krobot Hrají: Alžběta Filipová, Jan Kolařík

Vstupenky
Sobota 27. 4. 2019 16:00Alenka v říši divů

Hrají žáci LDO Smetanova 8. Tereza Turečková, Klára Gotwaldová, Aneta Fialová, Markéta Kolářová, Vojtěch Krejčíř, Sabina Horáková, Dominik Jírek, Dan Bartl, Jakub Jan Vodárek, Luka Budík.

Vstupenky
Sobota 27. 4. 2019 18:30Pěvecký večer

Od filmu k muzikálů. ZUŠ Smetanova 8. Tomáš Dalecký, Romana Antonínová, Marie Bártáková, Vojtěch Jelínek, Terezie Horáková, Aleš Textur, Katka Mezníková, Karolína Kozubíková, Sabina Horákova, Štěpán Svojanovský.

Vstupenky
Pondělí 29. 4. 2019 20:00AudioCafe: Pes, nejlepší přítel člověka /Eva Lammelová/AudioCafe: Pes, nejlepší přítel člověka  /Eva Lammelová/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, Vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky od osmé večerní v divadelní kavárně Husy na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna, která tématy i formou cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory, jak o tématu, tak o formě. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla, Českého rozhlasu.

Pes, nejlepší přítel člověka

/Eva Lammelová/

"Naše Tonča je francouzská buldočka a žije s námi na pražských Vinohradech. Přeje si tak moc spát s námi v ložnici, že si to vymáhá štěkáním za dveřmi ložnice a protestními loužičkami. Můj manžel Petr je však zásadně proti! Co dělat, když máte doma fenu se separační úzkostí?"

Audiodokument Evy Lammelové je situační sondou do života pejskařů. S lehkostí a humorem pátrá po tom jak intenzivní může být (a měl by být) vztah člověka se psem a jak vstupuje do mezilidských vztahů. Vstup volný.

Vstupenky
Historie programu