Program

Neděle 18. 11. 2018 18:00Divadlo Líšeň - Žabáci (Sny starého dědka)Divadlo Líšeň - Žabáci (Sny starého dědka)Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Příběh dvou slavných žabích kamarádů (Kvaka a Žbluňka z knihy Arnolda Lobela) je rozšířen o postavu vypravěče – osamoceného podivínského obyvatele starého domu. V jeho zahradě přebývají kromě žabáku (velkých nohatých maňásku ze dřeva a kůže) i další bytosti (dřevěná zvířátka, svítící papírové ryby), které si vysnil, aby zaplašil svoji samotu. Scéna je z kůry, dřeva a bambusu vypěstovaného na zahradě řezbáře Antonína Maloně.

Scénář: Pavla Dombrovská a kolektiv (na motivy knihy Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk jsou kamarádi). Režie: Pavla Dombrovská. Hudba: Tomáš Vtípil. Loutky a scéna: Antonín Maloň, Marika Bumbálková

Pro děti i dospělé.

Vstupenky
Pondělí 19. 11. 2018 19:30BohovanieBohovanieScéna: sklepní scéna

Kolektív Príchod Godota

uvádza

BOHOVANIE


Bohovaním sa označuje magický proces veštenia, zasvätenia a prosenia Boha o vyjavenie toho, čo si subjekt žiada. Je to proces transformačný. Sprostredkovateľky takéhoto vyjavenia sa nazývajú bohyne.


V tomto predstavení bez slov, ktoré nie je imitáciou, ani rekonštrukciou žiadneho vystopovateľného bohovania, ale vlastnou podobou rituálu vytvoreného formou kolektívnej tvorby, sa na bohyne zahrajú Heidi Šinková a Katarína Zagorski v réžii a choreografii Jara Viňarského.


Réžia, choreografia: Jaro Viňarský. Účinkujú: Katarína Zagorski, Heidi Šinková. Autorská hudba: Daniel Špiner. Scéna, kostýmy: Mya Javorková. Svetelný dizajn: Peter Halík. Produkcia: Príchod Godota o.z., Veronika Malgot. Foto: Ľuboš Kotlár. Video: Living documentary

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Vstupenky
Úterý 20. 11. 2018 19:30Dcery Marie TerezieAtelier DaV JAMU
Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Jaké to je být ženou? Ženou princeznou, královnou, arcivévodkyní? Byla Marie Terezie milující matka nebo upřednostňovala vládní povinnosti? A jak jsme na tom oproti jejím dcerám dnes? To a spoustu dalšího Vám nastíní inscenace, která vznikla v kolektivní režii studentek Ateliéru divadla a výchovy Divadelní fakulty JAMU.

Vstupenky
Středa 21. 11. 2018 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Vstupenky
Pátek 30. 11. 2018 19:30Divadlo Líšeň - Mazel a SakumpráskDivadlo Líšeň - Mazel a SakumpráskScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Fraška o moci s mnohorozličnými tragickými persónami schopnými sebereflexe. 

Experimentální autorské představení inspirované společenskou a politickou situací v České republice.

Hra pojmenovává fenomény naší současnosti: odcizení politiky od běžného života, zneužití veřejných institucí a prostředků jako nástrojů moci a také důsledky plynoucí z této degenerace demokratických principů. Hrají preparovaní maňásci, ruce a předměty.

Dekadentní eskapáda nejen hlavních postav - okurky přijdou o ocet, duch uříznutého malíčku nabude sebevědomí, SMSka navštíví ruský satelit a řečnický pultík svede napínavý souboj s hladinou hluku.

scénář a režie: Pavla Dombrovská; loutky: Antonín Maloň; scéna a rekvizity: Luděk Vémola, Babka Skočovská, Antonín Maloň a kol.; hudba: Tomáš Vtípil

Pro dospělé diváky. 

Vstupenky
Sobota 1. 12. 2018 19:00Tocalo Tour Flamenco sin Fronteras/Flamenco bez hranic Tocalo Tour Flamenco sin Fronteras/Flamenco bez hranic Scéna: sklepní scéna
Délka: 70 min.

Flamencové trio Libuši Bachratej TOCALO, Vás pozýva na tanečný koncert v Brně, kde sa zastaví počas svojej Tocalo TOUR Flamenco sin Fronteras/Flamenco bez hraníc. Flamencová tanečnica La Libu sa venuje tomuto umeniu dlhé roky a na umelecké spolupráce si volá skvelých muzikantov zo Slovenska, Čiech, Talianska, Rakúska a Španielska. Umelci pracujú vždy s novým spoločným repertoárom, skladby sa dotýkajú autentického flamencového "tablao" aj súčasného moderného spracovania tohto starodávneho umenia. Tentoraz vám s Libu zahrajú Valle Monje a Juan Cardénas zo Sevilly. Obaja títo umelci zaujmú svojím prirodzeným prejavom a vlastnými kompozíciami. Flamencu sa venujú od útleho veku, kedy bolo prítomné na každej rodinnej oslave a domácich zábavách. Tocalo vám prináša andalúzske flamenco priamo z jeho kolísky.

TOCALO flamencové trio
Juan Cardénas (ESP) : spev
Valle Monje (ESP) : gitara
La Libu (SVK) : tanec

Pozývame Vás aj na flamencový WORKSHOP, ktorý sa v každom meste uskutoční v deň koncertu.


FANPAGE FB : https://www.facebook.com/tocaloflamenco/


rezervácie a lístky : pokladna@ced-brno.cz

vstupné : 350 Kč, študenti 300, kapacita obmedzená

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

 

Vstupenky
Pátek 21. 12. 2018 19:30Musica poetica - Barokní ženyMusica poetica - Barokní ženyScéna: sklepní scéna

Představení Barokní ženy je sondou do života žen, které vynikaly v 17. století svým uměním a dokázaly se svou tvorbou prosadit. V průběhu hry se představí 3 italské skladatatelky – Barbara Strozzi, Francesca Caccini a Isabella Leonarda a zprostředkují divákovi pohled na svůj život a na to, jakým způsobem dokázaly obstát ve společnosti a rozvinout své nadání. Skladatelky ztvární herečka Martina Pavlíková., doprovodí ji skladby všech skladatelek v podání Terezy Samsonové (theorba) a Jany Janků (mezzosoprán, trojřadá barokní harfa), která je také autorkou scénáře. Režie se ujal Igor Dostálek. Představení je realizováno v dobových kostýmech.

Vstupenky
Sobota 22. 12. 2018 18:00Divadlo Líšeň - Andělé z lesaDivadlo Líšeň - Andělé z lesaScéna: sklepní scéna

Příběh o němé holčičce, bytostech z lesa a andělech. Scénická poezie, koncert s loutkami. Základem scény je starý lodní kufr upravený jako zvukový nástroj. Z kufru - lesa vystupují lesní bytosti a potkávají se s němou holčičkou. Její hra na píšťalku přiláká ptáky, kteří se proměňující v anděly. Za svou hru od nich dostane dar…

Hrají ručně vyřezané dřevěné loutky, ale také samorosty, trávy a šišky - magické bytosti lesa.

Scénář, režie, hudba, scéna, hrají: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola; loutky: Antonín Maloň. Na motivy lidové romské pohádky Andělé ze sbírky Eriky Manuš Pekloneberáj.

 Pro malé i velké děti a dospělé. Délka představení 20 minut. Po představení následuje dílna - výroba ptáčků z klacíků a peří.

 

Vstupenky
Historie programu