Historie programu

Aktuální program
Úterý 16. 7. 2019 20:00Dance Trupe Braveman: UNINHABITED ISLAND Daphna Horenczyk: KISS ON THE SHOULDER Andressa Miyazato: SEELUFT Dance Trupe Braveman: UNINHABITED ISLAND Daphna Horenczyk: KISS ON THE SHOULDER Andressa Miyazato: SEELUFT Scéna: Sklepní sál

Lidé jsou osamělá stvoření. I já jsem osamělý tvor a hledám svůj neobydlený ostrov. Taneční kus korejského tanečníka a choreografa Jaewoo Junga reflektuje proces, boj a přežívání všech, kteří si uvědomují diskrepanci reálného světa a pomyslného ostrova osamění, kterého jsme všichni součástí. Sólo izraelské tanečnice Daphne Horenczyk si pohrává s tématem slabosti, osamění a touhy po empatii.

Poslední část večera je inspirována básní Arthura Rimbauda Opilý člun. Brazilská tanečnice působící jako sólistka Landestheater Linz transformuje své tělo jako manifest deziluze a touhy po domově. Představení se stává extází pocitů, pohnutí mysli, pradávných zvuků, melodií, jež se propojí do mikrosvěta reflexe a představivosti. Choreografie a tanec: Andressa Miyazato - Hudba: Li Yu-You a Lin Wan Qian

 

Vstupné na místě: 220 Kč

Úterý 18. 6. 2019 18:00Nové horizonty událostíNové horizonty událostí

Vystavují:
Jiří Háva / Miroslav Burša / Milan Obrdlík / Michaela Dumbrovská
Jiří Lopour / Karel Gregor / Pavel Vagner / Jan F. Pavlíček / Josef Bubeník

Výstava bude zahájena v úterý 18. června 2019 v 18 hodin,
uvede ji a na loutnu zahraje básník, spisovatel, hudebník a architekt Petr Čichoň.

Pátek 14. 6. 2019 10:002851 Jak jsem to prežila2851 Jak jsem to prežila

Pod číslem 2851 strávila tři roky v Osvětimi. Vzpomínky, příběhy, životy. Portrét ženy, která přežila.

Autorský projekt Nadi Kovářové v režii Dalibora Buše.

Čtvrtek 13. 6. 2019 10:002851 Jak jsem to prežila2851 Jak jsem to prežila

Pod číslem 2851 strávila tři roky v Osvětimi. Vzpomínky, příběhy, životy. Portrét ženy, která přežila.

Autorský projekt Nadi Kovářové v režii Dalibora Buše.

Středa 5. 6. 2019 20:00…a jejich rodiče…a jejich rodičeScéna: Sklepní sál, Alžbětinská scéna DHNP

Pokračováním Koncertu pro zlobivé děti 18+ z 30. dubna bude trochu happeningová druhá část věnovaná jejich rodičům. Uskuteční se na třech různých místech, vybraných pečlivě dle repertoáru. Vše vypukne v galerii Domu pánů z Kunštátu, následovat bude cca dvouminutový přesun do sklepní scény Divadla Husa na provázku a zakončíme na otevřené Alžbětinské scéně tamtéž.

Závěrečný koncert 8. sezony BCO bude tedy opět nečekaným zážitkem. Bude mládeži nepřístupný, bude niterný a zároveň šokující.

Pro svou druhou premiéru pro BCO v této sezoně si zvolil brněnský skladatel Mario Buzzi odvážné texty sběratele a bibliofila Karla Jaroslava Obrátila – Kryptadia, příspěvky ke studiu pohlavního života našeho lidu, jednu z nejrozsáhlejších sbírek českého folklóru BEZ CENZURY. Díla se zhostí v roli recitátora také Arnošt Goldflam, zpěvem ho budou doprovázet známé brněnské herečky a zpěvačky Mariana Chmelařová, Ivana Hloužková a Brno Contemporary Orchestra v prostorách Alžbětinské scény Divadla Husa na provázku.
„Normálně se o nich mluví nebo se říkají či zpívají s přivřeným očkem a lehkým pomrkáváním. Takřka nikdo je nezná, zmiňovat je se zdá být takřka nedůstojné. Z našich básníků uspořádal pěkný užší výbor z Obrátilových Kryptadií Ivan Wernisch pod názvem „Kdo to čte je prase“ (vydalo nakladatelství Paseka). Hudebně se těmto textům věnuje Mario Buzzi. Tyto žertíky si to zaslouží, buďte prosím shovívaví a na chvíli zapomeňte na naši obvyklou prudérnost a též se dobře pobavte!“ zve Arnošt Goldflam.
___________________________________

Další světovou premiérou bude naopak zcela niterná a meditativní skladba – Ondřeje Štochla, který pro BCO také nepíše poprvé. Jeho skladba je inspirována citlivou a neobyčejně krásnou básní osmiletého autistického chlapce „Živý motýl“.

„Básnička osmiletého Floriánka, vnímavého dítěte s autismem, je pro mě výstižnou metaforou. Jako by se za ní skrývalo mnoho rovin, které se projeví v mé skladbě. Možná jediné, co jí chybí, je kousek dětské naivity... Mé zkušenosti s autisty jsou poměrně těsné a osobní, nakonec to není poprvé, co na ně takto reaguji“ vysvětluje Ondřej Štochl.

Prostorem pro intepretaci bude galerie Domu pánů z Kunštátu.

Nedávejte do hrobu motýla živého,
Vždyť víte, že to není dobrý…
Svět bez motýlů už by nebyl pestrý.
Zbyli by tu jen komáři a vosy…. A včely.
Ale ty nejsou pestré ani krásné.
Jen užitečné.
A jenom na to krásu světa
Samy neutáhnou.
(Floriánek, 8 let)

Program doplní dvě velmi efektní skladby známých autorů Thierry Escaiche s vynikajícím Pavlem Zlámalem na saxofon a osmiminutová brilantní prskavka klasika 20. století György Ligetiho s přední českou sopranistkou Irenou Troupovou. To vše v prostorách sklepní scény Divadla Husa na provázku.

„Tuším, že budeme tentokrát své posluchače opravdu a doslova šokovat. Ne náhodou byla tato koncertní sezona trochu punková a rebelující - „BCO is not dead“. V závěrečném koncertě budeme okouzlující, ale také šokující a provokativní. Rozhodli jsme se díla provést v různých prostorách tak, aby co nejvíce vyhovovaly akustickým, ale také programovým podmínkám“ doplňuje Pavel Šnajdr.

PROGRAM:

5. června 19:30, Dům pánů z Kunštátu
… a jejich rodiče

ONDŘEJ ŠTOCHL: Živý motýl (světová premiéra)
THIERRY ESCAICH: Le Chant des Ténèbres, koncert pro soprán saxofon a smyčcový orchestr
GYÖRGY LIGETY - Mysteries of the Macabre
MARIO BUZZI: Kryptadia aneb co se nevešlo do Bartoše (světová premiéra)
________________________________________
IRENA TROUPOVÁ soprán
PAVEL ZLÁMAL saxofon
ARNOŠT GOLDFLAM, MARIANA CHMELAŘOVÁ, IVANA HLOUŽKOVÁ - recitace a zpěv
BCO dirigent PAVEL ŠNAJDR

 

PRODEJ VSTUPENEK
1) ONLINE na GoOut

2) prodejna Indies na Poštovské ulici, Brno

3) půl hodiny před koncertem v místě jeho konání.

PLNÉ VSTUPNÉ 150,- Kč

SLEVY Důchodci, studenti 80Kč

Sobota 1. 6. 2019 19:30Za scénouZa scénouScéna: sklepní scéna
Délka: 80 min. min.

Divadlo je vlastně takové poslání… Nebo ne? Komedie z divadelního zákulisí vám dá nahlédnout, jak se žije hercům, když opustí jeviště. Radosti, strasti i touhy vyplouvají napovrch za zavřenými dveřmi pánské šatny. Podobnost se skutečnými osobami je čistě náhodná.

 


Scénář: Míša Rotterová

Režie: Vojtěch Orenič

Hrají: Míša Rotterová, Milan Krobot, Martin J. Olšovský

Čtvrtek 30. 5. 2019 18:00Je to jenom hraScéna: Sklepní sál

Hrají žáci LDO ZUŠ Smetanova 8, Adéla Zemanová, Melanie Mařanová, Michal Šamalík, Jáchym Zadražil, Filip Jahoda, Kryštof Mahdal, Lucie Rousová, Linda Mikešová, Ema Rozsívalová, Iga Parma, Ema Svobodová, Vanda Chmelařová, Veronika Blažková, Julie Jahodová

Středa 29. 5. 2019 18:00Jazzpop koncertScéna: Sklepní sál

účinkuje ZUŠ Smetanova

Pondělí 20. 5. 2019 19:30ProEntrée: RÁJProEntrée: RÁJScéna: Sklepní scéna

RÁJ: zážitková přednáška

EXOTIKA - levně, bezpečně, pro všechny

Miroslav Lukačovič, Jakub Liška, Alžběta Vaculčiaková, Tereza Stachová, David Petráš

 

Inscenace vznikla v rámci Projektu ProEntrée realizovaného Centrem experimentálního divadla, p.o.

Sobota 18. 5. 2019 19:30Město jménem JakožeMěsto jménem JakožeScéna: Sklepní sál

Rozkazy. Nařízení. Zákazy. Příkazy. Povinnosti.
Porušení se bude co nejpřísněji trestat. Transporty. Vstup do parků. Psaní dopisů. Mýdlo. Transporty. Žárovky. Praní prádla. Nežádoucí předměty. Kouření. Nemoci. Obuv. Cukr. Narození. Papír. Práce. Volný čas. Hlad. Přikrývky. Studny. Tyfus. Topná zařízení. Transporty. Vši. Stěhování. Těhotenství. Hlad. Osobní hygiena. Trávníky. Úmrtí.
Každý krok, každý okamžik života obyvatel ghetta nařizovaly tzv. Denní rozkazy starších a Sdělení židovské samosprávy, vydávané na příkaz táborové komandatury SS.

Pátek 17. 5. 2019 18:00Divadlo Líšeň - Andělé z lesaDivadlo Líšeň - Andělé z lesa

Příběh o němé holčičce, bytostech z lesa a andělech. Scénická poezie, koncert s loutkami. Základem scény je starý lodní kufr upravený jako zvukový nástroj. Z kufru - lesa vystupují lesní bytosti a potkávají se s němou holčičkou. Její hra na píšťalku přiláká ptáky, kteří se proměňující v anděly. Za svou hru od nich dostane dar…

Hrají ručně vyřezané dřevěné loutky, ale také samorosty, trávy a šišky - magické bytosti lesa.

Scénář, režie, hudba, scéna, hrají: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola; loutky: Antonín Maloň. Na motivy lidové romské pohádky Andělé ze sbírky Eriky Manuš Pekloneberáj.

 Pro malé i velké děti a dospělé. Délka představení 20 minut. Po představení následuje dílna - výroba ptáčků z klacíků a peří.

 

Čtvrtek 16. 5. 2019 22:00Jitka Fischerová: Teritoria Jitka Fischerová: Teritoria Scéna: Galerie Katakomby

Zahájení výstavy obrazů proběhne v úterý 14. května 2019 v 17 hodin.
Výtvarnice z Třebíče představuje v galerii Katakomby své práce z poslední doby.
Výstava potrvá do 13. června 2019

Pondělí 13. 5. 2019 20:00AudioCafe: Pro tebe /Kateřina Havránková/AudioCafe: Pro tebe /Kateřina Havránková/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, Vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky od osmé večerní v divadelní kavárně Husy na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna, která tématy i formou cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory, jak o tématu, tak o formě. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla, Českého rozhlasu.

Pro tebe /Kateřina Havránková/

Jsem homosexuál a věřím v Boha. Jak žít s vírou, když mě církev nechce?

Audiodokument Kateřiny Havránkové s názvem Pro tebe zpracovává téma vztahu věřících homosexuálů a církve.

Jiří je zřejmě jediným bývalým římskokatolickým farářem v Česku, který vstoupil do registrovaného partnerství s jiným mužem. Tomáš, jeho partner, se od něj nechal pokřtít. Spolu chodí na zakázané mše pro sexuální menšiny, ale třeba i do průvodu hrdosti na festivalu Prague Pride. Audiodokument s názvem Pro tebe se snaží odpovědět na otázky, jak se oběma daří bořit předsudky o víře a homosexuálech, ale taky na to, jak žijí a jakými zkouškami jejich víra prochází.

Pondělí 29. 4. 2019 20:00AudioCafe: Pes, nejlepší přítel člověka /Eva Lammelová/AudioCafe: Pes, nejlepší přítel člověka /Eva Lammelová/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, Vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky od osmé večerní v divadelní kavárně Husy na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna, která tématy i formou cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory, jak o tématu, tak o formě. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla, Českého rozhlasu.

Pes, nejlepší přítel člověka

/Eva Lammelová/

"Naše Tonča je francouzská buldočka a žije s námi na pražských Vinohradech. Přeje si tak moc spát s námi v ložnici, že si to vymáhá štěkáním za dveřmi ložnice a protestními loužičkami. Můj manžel Petr je však zásadně proti! Co dělat, když máte doma fenu se separační úzkostí?"

Audiodokument Evy Lammelové je situační sondou do života pejskařů. S lehkostí a humorem pátrá po tom jak intenzivní může být (a měl by být) vztah člověka se psem a jak vstupuje do mezilidských vztahů. Vstup volný.

Sobota 27. 4. 2019 18:30Pěvecký večer

Od filmu k muzikálů. ZUŠ Smetanova 8. Tomáš Dalecký, Romana Antonínová, Marie Bártáková, Vojtěch Jelínek, Terezie Horáková, Aleš Textur, Katka Mezníková, Karolína Kozubíková, Sabina Horákova, Štěpán Svojanovský.

Sobota 27. 4. 2019 16:00Alenka v říši divů

Hrají žáci LDO Smetanova 8. Tereza Turečková, Klára Gotwaldová, Aneta Fialová, Markéta Kolářová, Vojtěch Krejčíř, Sabina Horáková, Dominik Jírek, Dan Bartl, Jakub Jan Vodárek, Luka Budík.

Čtvrtek 25. 4. 2019 20:00Ivan Martin Jirous, Františka Jirousová: MAGORIvan Martin Jirous, Františka Jirousová: MAGORScéna: Sklepní sál
Délka: 80 min.

Komorní inscenace inspirovaná životem Ivana Martina Jirouse.
Deníkové záznamy, vzpomínky, zhudebněné básně.
Neobvyklý pohled dcery spisovatelky na básníka, provokatéra a inspirátora Magora. Režie: Ivo Krobot Hrají: Alžběta Filipová, Jan Kolařík

Úterý 16. 4. 2019 19:302851 Jak jsem to prežila2851 Jak jsem to prežila

Pod číslem 2851 strávila tři roky v Osvětimi. Vzpomínky, příběhy, životy. Portrét ženy, která přežila.

Autorský projekt Nadi Kovářové v režii Dalibora Buše.

Pondělí 15. 4. 2019 20:00AudioCafe: Věra /Marika Pecháčková/AudioCafe: Věra /Marika Pecháčková/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky od osmé večerní v divadelní kavárně Husy na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna, která tématy i formou cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory, jak o tématu, tak o formě. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla, Českého rozhlasu.

Věra

/Marika Pecháčková/

 


„Před rokem a půl jsem začala hledat respondenty, kteří zažívají nevěru a byli by ochotní o ní na rovinu mluvit. Nikdo nechtěl. A tak jsem to řekla já.“

Věra, důvěra, sebedůvěra, víra. Nejdřív měl dokument oslavovat nevěru jako lék na sebedůvěru a polemizovat s vnějším společenským nastavením, které nevěru neakceptuje. Rok a půl zkoumání fenoménu se ale nakonec stal spíš záznamem zkušenosti, jaké to je z tohoto nastavení vystoupit. Velmi osobní dokument natočila fotografka a filmařka Marika Pecháčková.

 

Sobota 13. 4. 2019 18:00Divadlo Líšeň - Spoutaný trávou

O tom, co již tisíc let vypráví jedno stéblo druhému stéblu trávy.

Scénická meditace o úctě ke všem nepatrným bytostem na motivy buddhistických anekdot a příběhů.

Scénář, režie, scéna, hudba: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola

Loutky: Zdenka Klanicová

Čtvrtek 11. 4. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

PÁKISTÁNSKÝ VEČÍREK

DALIBOR LEBLOCH, lékař: PÁKISTÁN NA KOLE

LIBOR DUŠEK, etnograf: HORY STŘEDNÍ ASIE

Exotické pohoštění islámu

Sobota 6. 4. 2019 19:00ENCOUNTER: Závěrečný ceremoniálScéna: Divadlo Husa na provázku
Délka: 90 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019

Slavnostní ukončení 29. ročníku festivalu spojený s vyhlášením festivalových
ocenění konkrétních uměleckých výkonů, obohacený o výsledek tvořivé práce v
rámci WORKSHOP | SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Čtvrtek 4. 4. 2019 20:00University of Music and Performing Arts Graz: Romulus the GreatUniversity of Music and Performing Arts Graz: Romulus the GreatScéna: Divadlo Husa na provázku
Délka: 90 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019

Když se Řím řítí do záhuby, jsou zde dvě možnosti, co udělat: čelit neodvratitelné smrti, nebo utíkat pryč. Setkat se s koncem, nebo si pohodově vychutnat poslední vejce k snídani. Žádné zprávy nemohou změnit svět. To mohou pouze činy, které se staly předtím, než ony zprávy dorazily. Spravedlnost, drahý příteli, to je příšerná věc. Režisérka Claudia Bossard
vytvořila inscenaci, ve které se za pomoci textu snaží reflektovat aktuální politickou situaci a kulturu masmédií, ve které teď žijeme.

Čtvrtek 4. 4. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

UGANDSKÝ VEČER

MILAN DANĚK + ALENA ŽÁKOVSKÁ: UGANDA + KONGO

DAVID ČERNICKÝ: UGANDA

BWINDI ORPHANS

Čtvrtek 4. 4. 2019 17:00University of Music and Performing Arts Graz: Romulus the GreatUniversity of Music and Performing Arts Graz: Romulus the GreatScéna: Divadlo Husa na provázku
Délka: 90 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019

Když se Řím řítí do záhuby, jsou zde dvě možnosti, co udělat: čelit neodvratitelné smrti, nebo utíkat pryč. Setkat se s koncem, nebo si pohodově vychutnat poslední vejce k snídani. Žádné zprávy nemohou změnit svět. To mohou pouze činy, které se staly předtím, než ony zprávy dorazily. Spravedlnost, drahý příteli, to je příšerná věc. Režisérka Claudia Bossard
vytvořila inscenaci, ve které se za pomoci textu snaží reflektovat aktuální politickou situaci a kulturu masmédií, ve které teď žijeme.

Středa 3. 4. 2019 17:30Academy of Performing Arts in Bratislava: Accordance!Academy of Performing Arts in Bratislava: Accordance!Scéna: Divadlo Husa na provázku
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019

Inscenace Accordance! byla vytvořena jako jakýsi politický aktivismus. Čerpá inspiraci z románu Dominika Tatarky Démon súhlasu, ve kterém popisuje a kritizuje propagandu komunistické éry a kombinuje ji se současným zneužíváním dezinformací a podvodů pro politické zisky. Cílem inscenace je prozkoumat tyto staré i nové démony a jejich dopad na lidi. Děj se odehrává v imaginární zemi, v níž najdeme podobnosti s komunistickou érou Československa a s nějakými současnými totalitními státy. Probudili jsme se v zemi, jejíž podobnosti s realitou nemusí být náhodné Od všech z nás se očekává souhlas! “Prostě děláš, co ti říkají, a budeš v pohodě. Ideály nejsou tvoje starost. Jen kývni hlavou a dělej, co máš.”

Úterý 2. 4. 2019 17:30National Academy of Theatre Arts in Krakow: My anxiety pax a weaponNational Academy of Theatre Arts in Krakow: My anxiety pax a weaponScéna: Divadlo Husa na provázku
Délka: 90 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019

Inscenace vychází z díla současného polského spisovatele Mateusze Pakula, laureáta a několikanásobného finalisty ceny Gdyně Drama. Jeho hry jsou uváděny v celém Polsku, některé pak byly přeloženy do angličtiny, němčiny, češtiny, španělštiny nebo ukrajinštiny. Inscenace My anxiety pax a weapon se dotýká důležitého problému a současně i hrozby moderního světa, totiž
znečištění přírody. Nikoliv však jen v rámci ekologie a třídění odpadu. Upozornění! Inscenace není vhodná pro diváky mladší 16 let. V představení jsou použity stroboskop a výrobníky kouře.

Úterý 2. 4. 2019 15:00National Academy of Theatre Arts in Krakow: My anxiety pax a weaponNational Academy of Theatre Arts in Krakow: My anxiety pax a weaponScéna: Divadlo Husa na provázku
Délka: 90 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2019

Inscenace vychází z díla současného polského spisovatele Mateusze Pakula, laureáta a několikanásobného finalisty ceny Gdyně Drama. Jeho hry jsou uváděny v celém Polsku, některé pak byly přeloženy do angličtiny, němčiny, češtiny, španělštiny nebo ukrajinštiny. Inscenace My anxiety pax a weapon se dotýká důležitého problému a současně i hrozby moderního světa, totiž
znečištění přírody. Nikoliv však jen v rámci ekologie a třídění odpadu. Upozornění! Inscenace není vhodná pro diváky mladší 16 let. V představení jsou použity stroboskop a výrobníky kouře.

Pondělí 1. 4. 2019 20:00AudioCafe: PACIENT ZERO /Ondřej Šálek/AudioCafe: PACIENT ZERO /Ondřej Šálek/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, Vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky od osmé večerní v divadelní kavárně Husy na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna, která tématy i formou cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory, jak o tématu, tak o formě. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla, Českého rozhlasu.

PACIENT ZERO

/Ondřej Šálek/

„Jsem závislý – na internetu. Prý tím trpí asi dvacet procent bulharské mládeže a já. Skvělý. V jednatřiceti se budu léčit z toho, že moc klikám na Seznam a na veselá videa s koťátky,“ odhaluje se v úvodu audidokumentu Ondřej a absolvuje cestu do hlubin své závislosti, vlastních mindráků a milionu vyhozených hodin u displeje.

Existuje skutečně závislost na internetu? Jak poznat, jestli a kdy máme problém? Neříká nám internet také něco o nás samotných? Po těchto otázkách pátrá filmař a fotograf Ondřej Šálek ve svém audiodokumentárním debutu.

 

Sobota 30. 3. 2019 17:30Dr.amAS: Jiný než kdo?Dr.amAS: Jiný než kdo?Scéna: Sklepní sál

Druhá autorské inscenace souboru Dr.amAS se zrodila při odpovídání na otázku: „Čím byste chtěli být, kdybyste mohli naplno využít svůj potenciál a nikdo by vám do cesty nekladl překážky?“

Čtvrtek 28. 3. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

PETER ONDREJOVIČ + PETER KURIC, cestovatelé: VENEZUELA

MICHAEL POKORNÝ, cestovatel: HORY ÍRÁNU

PETER ONDREJOVIČ + PETER KURIC, cestovatelé: VENEZUELA
Nikdy nevstoupíš do téže řeky… nám to život potvrzuje. Na jedné straně fenomén stále se měnící přírody, na druhé jsme my účastníci výpravy. Příroda překonala vše předešlé. K výpravě pěti Slováků se přidali dva Češi. ,,Venezuela je země, kde už roky vždy vstupujeme do nejistoty z momentálního politicko ekonomického chaosu. Venezuelu neodkládejme na zítra. Vždy stojí zato!“ 

MICHAEL POKORNÝ, cestovatel: HORY ÍRÁNU
Jak se připravit na cestu do Íránu a co od této úžasné země očekávat? Írán patří k nejbezpečnějším zemím… Místní obyvatelé cizince rádi pohostí, neboť jsou na venkově a v horách vzácností. Připravme se na nezapomenutelná setkání. Vyprávění nás zavede přes vysoké hřebeny a horské pouště v pohoří Elborz až na vrchol Damávándu (5 610 m), který je nejvyšší vrchol široko daleko. Nahlédneme do metropole Teheránu, okouzlí nás pouštní oázy, solné jezero, tajuplné bazary a úžasná architektura Kashánu, Isfahánu a Yazdu.

 

Sobota 23. 3. 2019 22:00SOfT w/ 111x - Exploited Body - APEAK SOfT w/ 111x - Exploited Body - APEAK Scéna: Sklepní sál

Pravidelná série hudebních události SOfT představí tři hudební producenty, kteří ohledávají současné podoby experimentálního klubového prostředí. 111x (Antton Nuito), Exploited Body (Noah Kin) a APEAK (Paavo Piekkari) pocházejí z Helsinek a spojuje je spolupráce s jedním z nejvýraznějších finských labelů THRDEYEVSN. K charakteristickým rysům jejich produkce patří radikalita hudebních výrazových prostředků, tekuté kompoziční strategie, hyperemocionalita, oscilace mezi hi-tech & lo-fi estetikou. Společné vystoupení představuje koncentrovaný vhled do finské undergroundové hudby, která zastupuje jedno z evropských center pohybu na elektronické scéně. Této energie si nabídkami spolupráce všimli i světové prestižní labely Infinite Machine a TAR.  

Desátého dílu série SOfT se účastní environmentální hnutí Limity jsme my sídlící v Brně, odkud rozvíjí své intervenční aktivity v rámci ČR i zahraničí. Denní program nabídne speciální setkání s hosty a diskuze jako ohlédnutí za čtyřmi lety činnosti hnutí. Začátek denního programu v 18.00.

Prodej vstupenek na místě

Sobota 23. 3. 2019 16:00Limity jsme myScéna: Sklepní sál

https://limityjsmemy.cz/ 


Desátého dílu série SOfT se účastní environmentální hnutí Limity jsme my sídlící v Brně, odkud rozvíjí své intervenční aktivity v rámci ČR i zahraničí. Denní program nabídne speciální setkání s hosty a diskuze jako ohlédnutí za čtyřmi lety činnosti hnutí.

Vstup volný

Čtvrtek 21. 3. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

MONIKA BENEŠOVÁ, cestovatelka: USA – PACIFICKÁ HŘEBENOVKA

STANISLAV KRUPAŘ, fotograf: ŠAMANI

MONIKA BENEŠOVÁ, cestovatelka: USA – PACIFICKÁ HŘEBENOVKA
Na Pacifickou hřebenovku se ročně vydá 3000 lidí, ale dokončí ji jen 180 z nich. Monika patří mezi ně. To byla ještě nedávno pacientkou s vážnými zdravotními potížemi a psychickými problémy. Rok měla střevní potíže, bála se chodit mezi lidi, zhubla 10 kg. Pak se rozhodla zkusit dávný sen, projít PACIFIC CREST TRAIL. Jednu z nejtěžších pěších tras na světě, dlouhou 4 300 km. Cesta vede v divočině mimo civilizaci. Šla 5 měsíců s alergiemi na lepek, mléko a sóju. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám, které potkávala, když putovala sama divočinou. Příroda ji tvrdě zkoušela. Naučila ji ale nevzdávat se. Prožila pár těžkých týdnů, úspěšně došla do cíle.

STANISLAV KRUPAŘ, fotograf: ŠAMANI
Fotograf a reportér se dostal do zemí, které v současnosti hýbou světovým děním. Fotil v Sýrii, Iráku i Lybii, získal několik ocenění v soutěži Czech Press Photo. Skvělý dokumentarista, už od roku 2003 fotografi cky dokumentuje obnovu šamanismu v  sibiřské Tuve, osobité části Ruské federace na mongolském pomezí. Během desítek cest si vytvořil blízký vztah se dvěma tucty místních šamanů, které doprovází při jejich práci na sídlištích v hlavním městě Kyzylu, i na cestách v zapomenutých údolích a osamocených jurtách.

Pondělí 18. 3. 2019 20:00AudioCafe: Máš lásku? / Cháu có người yêu chưa? /Lumír Košař/AudioCafe: Máš lásku? / Cháu có người yêu chưa? /Lumír Košař/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky v divadelní kavárně Divadla Husa na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna. Vybrané audio-dokumenty cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory – o tématu a o formě. Začátky vždy ve 20,00 hodin. Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.

Projekt Masarykovy univerzity

Centra experimentálního divadla a

Českého rozhlasu.

 


Pondělí 4.3., 18.3., 1.4., 15.4., 29.4., 13.5.

 

Máš lásku? / Cháu có ngu?i yêu chua?

/Lumír Košař/

Dokument o hledání lásky na českých gay seznamkách. „Kdyby se to dozvěděli ve Vietnamu, tak nevím.“ Adamův coming out byl komplikovaný. Nejenže se musel potýkat s odmítavou reakcí své rodiny a ve vietnamské komunitě svou identitu skrýval. Narazil u samotných gayů, kteří se někdy k asijským mužů stavějí odmítavě. Stereotypně. Adam touží po lásce a vážném vztahu.

Neděle 17. 3. 2019 19:302851 Jak jsem to prežila2851 Jak jsem to prežila

Pod číslem 2851 strávila tři roky v Osvětimi. Vzpomínky, příběhy, životy. Portrét ženy, která přežila.

Autorský projekt Nadi Kovářové v režii Dalibora Buše.

Úterý 12. 3. 2019 19:30Divadlo Líšeň - Spoutaný trávouDivadlo Líšeň - Spoutaný trávou

O tom, co již tisíc let vypráví jedno stéblo druhému stéblu trávy.

Scénická meditace o úctě ke všem nepatrným bytostem na motivy buddhistických anekdot a příběhů.

Scénář, režie, scéna, hudba: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola

Loutky: Zdenka Klanicová

Pátek 8. 3. 2019 18:00Divadlo Líšeň - Žabáci (Sny starého dědka)Divadlo Líšeň - Žabáci (Sny starého dědka)Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Příběh dvou slavných žabích kamarádů (Kvaka a Žbluňka z knihy Arnolda Lobela) je rozšířen o postavu vypravěče – osamoceného podivínského obyvatele starého domu. V jeho zahradě přebývají kromě žabáku (velkých nohatých maňásku ze dřeva a kůže) i další bytosti (dřevěná zvířátka, svítící papírové ryby), které si vysnil, aby zaplašil svoji samotu. Scéna je z kůry, dřeva a bambusu vypěstovaného na zahradě řezbáře Antonína Maloně.

Scénář: Pavla Dombrovská a kolektiv (na motivy knihy Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk jsou kamarádi). Režie: Pavla Dombrovská. Hudba: Tomáš Vtípil. Loutky a scéna: Antonín Maloň, Marika Bumbálková

Pro děti i dospělé.

Čtvrtek 7. 3. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

JAN DUNGEL, malíř: AMAZONIE – BARVY PRALESA

JITKA VODŇANSKÁ, psychoterapeutka: BARMA

 

JAN DUNGEL, malíř: AMAZONIE – BARVY PRALESA
Přírodovědec, malíř, grafi k a ilustrátor. Divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí v tropické Jižní Americe maluje již od roku 1992. Všechny kresby vznikly na základě pozorování a blízkých setkání s malovanými objekty. Při malování se neobejde bez spolupráce s místními obyvateli, především indiány, kteří jej doprovází až do nitra amazonského pralesa, bažin ve venezuelských Los Llanos či Brazilském Pantanalu, stejně jako do mlžných lesů vysoko ve svazích And v Ekvádoru, Peru i Bolívii.

JITKA VODŇANSKÁ, psychoterapeutka: BARMA
Psychoterapeutka, učitelka psychoterapie i  buddhistické vipassanové meditace mnoho let pracovala na psychiatrické klinice u Doc. MUDr. Skály. Léčila lidi závislé na alkoholu a jiných látkách. V tehdejším Československu založila muzikoterapii. V současné době se věnuje hlavně psychospirituelním krizím a rodinné terapii. Věnuje se také buddhistické meditaci, spolupracuje s malajským mnichem Sujivou. Od roku 2000 jezdí každoročně na několik měsíců meditovat do klášterů v Barmě, Malajsii, Borneu, Srí Lance, Thajsku, Vietnamu, Nepálu...

Úterý 5. 3. 2019 19:30ProEntrée: RÁJProEntrée: RÁJScéna: Sklepní scéna

RÁJ: zážitková přednáška

EXOTIKA - levně, bezpečně, pro všechny

Miroslav Lukačovič, Jakub Liška, Alžběta Vaculčiaková, Tereza Stachová, David Petráš

 

Inscenace vznikla v rámci Projektu ProEntrée realizovaného Centrem experimentálního divadla, p.o.

Pondělí 4. 3. 2019 20:00AudioCafe: Blindfold Yourself /Jiří Slavičínský/ a Kazeta /Brit Jensen/AudioCafe: Blindfold Yourself /Jiří Slavičínský/ a Kazeta /Brit Jensen/Scéna: Salónek hospody Veselá husa, vstup volný

AudioCafe

Zvukové pondělky od osmé večerní v divadelní kavárně Husy na provázku. Poslechy kratších dokumentů Radia Wave z cyklu DokuVlna, která tématy i formou cílí na mladé, neboli, jak se dnes říká, otevřené a kritické mileniály. Debaty s autory, jak o tématu, tak o formě.

Zvou dokumentaristi Martina Pouchlá a Jan Hanák.


Projekt Masarykovy univerzity, Centra experimentálního divadla, Českého rozhlasu.

Čtvrtek 28. 2. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

OTA CHOCHOLA, FENG ŠUI: ČÍNA

PETR ŠVANCARA, fotbalista: BAKU

KAREL KROUPA, fotbalista: BRAZÍLIE

 

 

OTAKAR CHOCHOLA, FENG SHUI: ČÍNA RITUÁLNÍ A MAGICKÁ
Designér, architekt, učitel feng shui, učitel Taichi i  autor čajového altánu v Prachovských skalách. Člen 16. generace Taoistické akademie San Feng Pai - Wudangské hory. Při studiu v taoistických horách dostal jméno Zi Pei – Hojný déšť. Založil svoji školu Plující oblaka, kde se věnuje výuce vnitřních stylů bojových umění a kultivaci osobnosti. 

„Během svých pobytů jsem se učil různé vznešené nauky, studoval různé techniky pohybu bojových umění nebo seděl stovky hodin v meditaci. To hlavní byla možnost sledovat běžný život, mistry i studenty při práci, lidi na ulici. Sledoval jsem, jak se rozhodují a zkoumal z čeho a jak vytvářejí svůj osud a jeho naplnění. To mě nejvíce zaujalo, zůstalo ve mně natrvalo.“ 

PETR ŠVANCARA, fotbalista: BAKU
Profesionální fotbalový útočník hlavní kariéru prožil ve Zbrojovce Brno. V české nejvyšší soutěži odehrál 309 zápasů, vstřelil 59 branek, ve  slovenské soutěži v 15 zápasech dal 3 góly. Špílmachr s výbornou technikou a specifi ckým stylem měl jako vzor Maradonu. Známý bavič zkusil i českou reprezentaci do 21 let. Po skončení kariéry působil v ČT jako fotbalový expert. Od 2015 je v FC Zbrojovka Brno na sportovním a reklamním úseku. Na slavnou rozlučku přivedl do Lužánek na 35 000 diváků! Z legendárních zápasů osvěžíme nejen tropická vedra Baku…

KAREL KROUPA, fotbalista: BRAZÍLIE
Fotbalový útočník, reprezentant a později manažer. V roce 1977 se stal Fotbalistou roku, od 1980 je člen Klubu ligových kanonýrů. Jako hráč získal v sezoně 1977/78 mistrovský titul se Zbrojovkou Brno pod vedením Josefa Masopusta. Je nejlepším střelcem v historii Zbrojovky Brno, patří k největším ikonám klubu. U příležitosti stého výročí od založení SK Židenice - Zbrojovky Brno byl zvolen „Zbrojovákem století“ (1913–2013). Převzal Cenu Václava Jíry. Ve Zbrojovce Brno působil dlouhá léta i jako funkcionář.

Sobota 23. 2. 2019 18:00Divadlo Líšeň - SávitríDivadlo Líšeň - SávitríScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

Režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Eva Krásenská, Martin Ondruš
Scéna: Jana Francová
Hudba: Luděk Vémola
Technické řešení loutek a světel: Luděk Vémola

 

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

 

Inscenace vhodná pro děti i dospělé.

Čtvrtek 21. 2. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

LENKA HRABALOVÁ, orientalistka: IRÁN – IRÁK

PETR HAUSKRECHT, sládek: USA

 

LENKA HRABALOVÁ, orientalistka: ÍRÁN – IRÁK
Írán je už relativně známý, ale i sousední Irák má co nabídnout. Nezadá si krásou přírody, laskavostí lidí a bohatostí historie. Moderní dějiny a současnost jsou odrazující. Dvě země s dlouhou společnou hranicí by nemohly být více stejné i rozdílné zároveň. Írán a Irák k sobě pojí dějiny, náboženství i politika. To samé je dělí a nutí k nedůvěře. Dlouhá vzájemná válka a tradiční persko-arabská nevraživost se nezdají být utlumené časem ani novou dobou. Pro nás jsou jak Íránci tak Iráčani, jak Peršané tak Arabové, laskavými hostiteli a milými průvodci při poznávání jejich kultur a etnik.   

PETR HAUSKRECHT, sládek: USA
Sládek s duší hokejisty zasvětil život pivu. Proslul zejména výrobou speciálních piv. Jako první uvedl na trh zelené pivo. Výrobu piva bere jako poslání dělat lidem radost, nyní ve vlastním pivovaru Petr Hauskrecht – Parní pivovar.

Čtvrtek 14. 2. 2019 19:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

MILOSLAV STINGL, nejplodnější spisovatel: TAMTAMY ČASU – NOVÁ GUINEA

RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: 100 LET M. ZIKMUNDA PAST NA ROVNÍKU + TICHOMOŘÍ

 

 

MILOSLAV STINGL, nejplodnější spisovatel: TAMTAMY ČASU – NOVÁ GUINEA
Nejznámější etnograf na cestách strávil 20 let, navštívil 150 zemí, domluví se 17 jazyky. Nejvydávanější český autor má na kontě 43 knih ve 239 vydáních v nákladu 16 919 000 výtisků. Po roce 1972 pokračuje v badatelské a popularizační činnosti. V 50. letech navštívil kavkazské republiky SSSR, od 60. let opakovaně v Americe, Austrálii a Oceánii. Vykonal 14. cest kolem světa. Vedle věhlasné dvojice Hanzelka a Zikmund patří mezi nejslavnější tuzemské autory cestopisné literatury.

RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: 100 LET MIROSLAVA ZIKMUNDA + TICHOMOŘÍ
V den stých narozenin M.Zikmunda promítneme slavného cestovatele a vyhlášené cesty legendy HZ:. Přidáme společné projekty TAM TAMY ČASU i PAST NA ROVNÍKU.  Navíc Tichomoří - senzační skoky na ostrově Pentekost. Iniciační rituály, ohnivé sopky, černá magie a  šamani na Ambrym. Malekula s rituálními místy kanibalů. Nambové s unikátními schránkami na penisech. Ohnivé rituály a divoké tance. Tana – trysk koní na pláži a magický vulkán Yasur s ohnivým peklem. Válečné kyje na Efate. Tonga – záhadná obří brána a hroby plné lahví. Samoa slavného Stevensona, Fiji barevných chrámů. Nový Zéland – nejvyšší ledovce, adrenalinové sporty, gejzíry i velkolepá párty Maorů...Velká cesta našlapaná do malé hodiny odhalování mystérií… Japonsko je bonus…

Úterý 5. 2. 2019 19:30ProEntrée: RÁJProEntrée: RÁJScéna: Sklepní scéna

RÁJ: zážitková přednáška

EXOTIKA - levně, bezpečně, pro všechny

Miroslav Lukačovič, Jakub Liška, Alžběta Vaculčiaková, Tereza Stachová, David Petráš

 

Inscenace vznikla v rámci Projektu ProEntrée realizovaného Centrem experimentálního divadla, p.o.

Úterý 22. 1. 2019 19:30Divadlo Líšeň - Spoutaný trávouScéna: sklepní scéna

O tom, co již tisíc let vypráví jedno stéblo druhému stéblu trávy.

Scénická meditace o úctě ke všem nepatrným bytostem na motivy buddhistických anekdot a příběhů.

Scénář, režie, scéna, hudba: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola

Loutky: Zdenka Klanicová

Pondělí 21. 1. 2019 18:00Na kole štěstíNa kole štěstíScéna: Galerie Katakomby

Výstava prací výtvarného ateliéru KreAt
(ateliér výtvarníků s handicapem)

21. 1. – 22. 2. 2019

Vernisáž proběhne 21. ledna v 18 hodin

Pořádají: Centrum experimentálního divadla, p. o.

a  KreAt, z. s. – ateliér výtvarníků s handicapem

Sobota 19. 1. 2019 18:00Divadlo Líšeň - Spoutaný trávouScéna: sklepní scéna

O tom, co již tisíc let vypráví jedno stéblo druhému stéblu trávy.

Scénická meditace o úctě ke všem nepatrným bytostem na motivy buddhistických anekdot a příběhů.

Scénář, režie, scéna, hudba: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola

Loutky: Zdenka Klanicová

Sobota 12. 1. 2019 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Středa 9. 1. 2019 20:00Divadlo Kolárka - V prouduDivadlo Kolárka - V prouduScéna: Sklepní scéna

Autorská divadelní zpěvohra na motivy povídky Divá Bára Boženy Němcové. Jaký je prostor pro individualitu? Je jednodušší jít s davem?

Hrají: Kamila Hrnčířová, Tomáš Žilinský, Michaela Rykrová, Marek Čech, Veronika Zaplatilová, Markéta Nesrstová

Živá hudba: skupina eLiška

Scénář a režie: Kateřina Reichová

 

Neděle 6. 1. 2019 19:30ProEntrée: RÁJProEntrée: RÁJScéna: Sklepní scéna

RÁJ: zážitková přednáška

EXOTIKA - levně, bezpečně, pro všechny

Miroslav Lukačovič, Jakub Liška, Alžběta Vaculčiaková, Tereza Stachová, David Petráš

 

Inscenace vznikla v rámci Projektu ProEntrée realizovaného Centrem experimentálního divadla, p.o.

Sobota 22. 12. 2018 18:00Divadlo Líšeň - Andělé z lesaDivadlo Líšeň - Andělé z lesaScéna: sklepní scéna

Příběh o němé holčičce, bytostech z lesa a andělech. Scénická poezie, koncert s loutkami. Základem scény je starý lodní kufr upravený jako zvukový nástroj. Z kufru - lesa vystupují lesní bytosti a potkávají se s němou holčičkou. Její hra na píšťalku přiláká ptáky, kteří se proměňující v anděly. Za svou hru od nich dostane dar…

Hrají ručně vyřezané dřevěné loutky, ale také samorosty, trávy a šišky - magické bytosti lesa.

Scénář, režie, hudba, scéna, hrají: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola; loutky: Antonín Maloň. Na motivy lidové romské pohádky Andělé ze sbírky Eriky Manuš Pekloneberáj.

 Pro malé i velké děti a dospělé. Délka představení 20 minut. Po představení následuje dílna - výroba ptáčků z klacíků a peří.

 

Pátek 21. 12. 2018 19:30Musica poetica - Barokní ženyMusica poetica - Barokní ženyScéna: sklepní scéna

Představení Barokní ženy je sondou do života žen, které vynikaly v 17. století svým uměním a dokázaly se svou tvorbou prosadit. V průběhu hry se představí 3 italské skladatatelky – Barbara Strozzi, Francesca Caccini a Isabella Leonarda a zprostředkují divákovi pohled na svůj život a na to, jakým způsobem dokázaly obstát ve společnosti a rozvinout své nadání. Skladatelky ztvární herečka Martina Pavlíková., doprovodí ji skladby všech skladatelek v podání Terezy Samsonové (theorba) a Jany Janků (mezzosoprán, trojřadá barokní harfa), která je také autorkou scénáře. Režie se ujal Igor Dostálek. Představení je realizováno v dobových kostýmech.

Sobota 15. 12. 2018 19:30Za scénouZa scénouScéna: sklepní scéna
Délka: 80 min. min.

Divadlo je vlastně takové poslání… Nebo ne? Komedie z divadelního zákulisí vám dá nahlédnout, jak se žije hercům, když opustí jeviště. Radosti, strasti i touhy vyplouvají napovrch za zavřenými dveřmi pánské šatny. Podobnost se skutečnými osobami je čistě náhodná.

 


Scénář: Míša Rotterová

Režie: Vojtěch Orenič

Hrají: Míša Rotterová, Milan Krobot, Martin J. Olšovský

Sobota 1. 12. 2018 19:00Tocalo Tour Flamenco sin Fronteras/Flamenco bez hranic Tocalo Tour Flamenco sin Fronteras/Flamenco bez hranic Scéna: sklepní scéna
Délka: 70 min.

Flamencové trio Libuši Bachratej TOCALO, Vás pozýva na tanečný koncert v Brně, kde sa zastaví počas svojej Tocalo TOUR Flamenco sin Fronteras/Flamenco bez hraníc. Flamencová tanečnica La Libu sa venuje tomuto umeniu dlhé roky a na umelecké spolupráce si volá skvelých muzikantov zo Slovenska, Čiech, Talianska, Rakúska a Španielska. Umelci pracujú vždy s novým spoločným repertoárom, skladby sa dotýkajú autentického flamencového "tablao" aj súčasného moderného spracovania tohto starodávneho umenia. Tentoraz vám s Libu zahrajú Valle Monje a Juan Cardénas zo Sevilly. Obaja títo umelci zaujmú svojím prirodzeným prejavom a vlastnými kompozíciami. Flamencu sa venujú od útleho veku, kedy bolo prítomné na každej rodinnej oslave a domácich zábavách. Tocalo vám prináša andalúzske flamenco priamo z jeho kolísky.

TOCALO flamencové trio
Juan Cardénas (ESP) : spev
Valle Monje (ESP) : gitara
La Libu (SVK) : tanec

Pozývame Vás aj na flamencový WORKSHOP, ktorý sa v každom meste uskutoční v deň koncertu.


FANPAGE FB : https://www.facebook.com/tocaloflamenco/


rezervácie a lístky : pokladna@ced-brno.cz

vstupné : 350 Kč, študenti 300, kapacita obmedzená

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

 

Pátek 30. 11. 2018 19:30Divadlo Líšeň - Mazel a SakumpráskDivadlo Líšeň - Mazel a SakumpráskScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Fraška o moci s mnohorozličnými tragickými persónami schopnými sebereflexe. 

Experimentální autorské představení inspirované společenskou a politickou situací v České republice.

Hra pojmenovává fenomény naší současnosti: odcizení politiky od běžného života, zneužití veřejných institucí a prostředků jako nástrojů moci a také důsledky plynoucí z této degenerace demokratických principů. Hrají preparovaní maňásci, ruce a předměty.

Dekadentní eskapáda nejen hlavních postav - okurky přijdou o ocet, duch uříznutého malíčku nabude sebevědomí, SMSka navštíví ruský satelit a řečnický pultík svede napínavý souboj s hladinou hluku.

scénář a režie: Pavla Dombrovská; loutky: Antonín Maloň; scéna a rekvizity: Luděk Vémola, Babka Skočovská, Antonín Maloň a kol.; hudba: Tomáš Vtípil

Pro dospělé diváky. 

Středa 21. 11. 2018 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Úterý 20. 11. 2018 19:30Dcery Marie TerezieScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Jaké to je být ženou? Ženou princeznou, královnou, arcivévodkyní? Byla Marie Terezie milující matka nebo upřednostňovala vládní povinnosti? A jak jsme na tom oproti jejím dcerám dnes? To a spoustu dalšího Vám nastíní inscenace, která vznikla v kolektivní režii studentek Ateliéru divadla a výchovy Divadelní fakulty JAMU.

Pondělí 19. 11. 2018 19:30BohovanieBohovanieScéna: sklepní scéna

Kolektív Príchod Godota

uvádza

BOHOVANIE


Bohovaním sa označuje magický proces veštenia, zasvätenia a prosenia Boha o vyjavenie toho, čo si subjekt žiada. Je to proces transformačný. Sprostredkovateľky takéhoto vyjavenia sa nazývajú bohyne.


V tomto predstavení bez slov, ktoré nie je imitáciou, ani rekonštrukciou žiadneho vystopovateľného bohovania, ale vlastnou podobou rituálu vytvoreného formou kolektívnej tvorby, sa na bohyne zahrajú Heidi Šinková a Katarína Zagorski v réžii a choreografii Jara Viňarského.


Réžia, choreografia: Jaro Viňarský. Účinkujú: Katarína Zagorski, Heidi Šinková. Autorská hudba: Daniel Špiner. Scéna, kostýmy: Mya Javorková. Svetelný dizajn: Peter Halík. Produkcia: Príchod Godota o.z., Veronika Malgot. Foto: Ľuboš Kotlár. Video: Living documentary

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Neděle 18. 11. 2018 18:00Divadlo Líšeň - Žabáci (Sny starého dědka)Divadlo Líšeň - Žabáci (Sny starého dědka)Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Příběh dvou slavných žabích kamarádů (Kvaka a Žbluňka z knihy Arnolda Lobela) je rozšířen o postavu vypravěče – osamoceného podivínského obyvatele starého domu. V jeho zahradě přebývají kromě žabáku (velkých nohatých maňásku ze dřeva a kůže) i další bytosti (dřevěná zvířátka, svítící papírové ryby), které si vysnil, aby zaplašil svoji samotu. Scéna je z kůry, dřeva a bambusu vypěstovaného na zahradě řezbáře Antonína Maloně.

Scénář: Pavla Dombrovská a kolektiv (na motivy knihy Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk jsou kamarádi). Režie: Pavla Dombrovská. Hudba: Tomáš Vtípil. Loutky a scéna: Antonín Maloň, Marika Bumbálková

Pro děti i dospělé.

Úterý 13. 11. 2018 18:00Lubomír Otisk: ZajatecLubomír Otisk: ZajatecScéna: Galerie Katakomby

Lubomír Otisk – Zajatec

Zahájení výstavy maleb proběhne v úterý 13. listopadu 2018 v 18 hodin.

Výstava potrvá do 5. ledna 2019.

Pátek 9. 11. 2018 19:30Diverzanti - (Ne)chtěná útěchaDiverzanti - (Ne)chtěná útěchaScéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

scénář, scéna, režie: K. Volánková

choreografie: D. Kraus, M. Dovjaková

kostýmy: O. Psotová

hudba: M. Dovjaková

hrají: K.Baňková, M. Vyskočilová / M. I. Benešová, M. Dovjaková, K. Vaněčková, M. Pohořálek

Skutečný příběh o válečné pasti, která kradla rodinám dcery a brala svobodu a sny. O boji, který není u konce, a o ženách, které musí své břímě nést dál. Pojeďte vlakem do utěšitelského tábora, který vznikl, aby japonští vojáci veřejně neznásilňovali ženy.

Středa 7. 11. 2018 19:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Scéna: sklepní scéna
Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Pátek 26. 10. 2018 19:30Divadlo Líšeň - Domovní requiemScéna: sklepní scéna

Inscenace vznikla na základě kolektivních improvizací, inspiruje se tradicí tzv. rakvičkáren. Využívá charakteristickou poetiku lidového divadla, drsnou a lascivní, a vytváří groteskní obraz konzumního životního stylu. Pouze pro dospělé.

Scénář arežie: Pavla Dombrovská a kolektiv

Hudba: Tomáš Vtípil

Scéna: Antonín Maloň a Luděk Vémola

Loutky: Petra Kubáčková

Neděle 21. 10. 2018 18:00Divadlo Líšeň - Spoutaný trávouScéna: sklepní scéna

O tom, co již tisíc let vypráví jedno stéblo druhému stéblu trávy.

Scénická meditace o úctě ke všem nepatrným bytostem na motivy buddhistických anekdot a příběhů.

Scénář, režie, scéna, hudba: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola

Loutky: Zdenka Klanicová

Čtvrtek 18. 10. 2018 19:30Divadlo Kolárka - V prouduDivadlo Kolárka - V prouduScéna: sklepní scéna

Autorská divadelní zpěvohra na motivy povídky Divá Bára Boženy Němcové. Jaký je prostor pro individualitu? Je jednodušší jít s davem?

Hrají: Kamila Hrnčířová, Tomáš Žilinský, Michaela Rykrová, Marek Čech, Veronika Zaplatilová, Markéta Nesrstová

Živá hudba: skupina eLiška

Scénář a režie: Kateřina Reichová

Úterý 16. 10. 2018 19:30Dcery Marie TerezieScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Jaké to je být ženou? Ženou princeznou, královnou, arcivévodkyní? Byla Marie Terezie milující matka nebo upřednostňovala vládní povinnosti? A jak jsme na tom oproti jejím dcerám dnes? To a spoustu dalšího Vám nastíní inscenace, která vznikla v kolektivní režii studentek Ateliéru divadla a výchovy Divadelní fakulty JAMU.

Úterý 9. 10. 2018 20:00PUTRESCINScéna: Sklepní scéna

Undergroundová kapela PUTRESCIN zahraje na Sklepní scéně u příležitosti zahájení výstavy TERRAPICTURE instalované v galerii KATAKOMBY na téže adrese. Akce se koná za každého počasí od osmé hodiny večerní.

Úterý 9. 10. 2018 18:00Terrapicture - OBRAZY ZEMĚTerrapicture - OBRAZY ZEMĚScéna: Galerie Katakomby

Roman Muroň - umění z hlíny a prachu

Úterý 2. 10. 2018 19:30Židovka aneb Žonglování se životemScéna: sklepní scéna

Představení pohybového divadla s prvky nového cirkusu, které poetickým způsobem vypráví příběh židovské dívky Evy Kohnové v době 2. světové války.

Derniéra!

 

Úterý 2. 10. 2018 10:00Židovka aneb Žonglování se životemScéna: sklepní scéna

Představení pohybového divadla s prvky nového cirkusu, které poetickým způsobem vypráví příběh židovské dívky Evy Kohnové v době 2. světové války.

Čtvrtek 27. 9. 2018 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Úterý 25. 9. 2018 19:30Oskar a Růžová paníOskar a Růžová paníScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

 

Autor: E. E. Schmitt
Překlad: Denisa Brosseau-Kerschová
Režie: Hana Mikolášková
Hrají: Ivana Hloužková, Vladimír Hauser

 

Představte si, že píšete dopis Bohu. Potřebujete s ním pořešit nějaké neodkladné věci. Protože rodiče jsou...no prostě rodiče. Protože jste v nemocnici. Protože leukémie. Protože umíráte. A víte to. A protože je vám deset. Deset let. Jediný kdo s vámi mluví normálně je babi Růženka. Má skvělé historky a poslouchá, když něco říkáte. Oskar a Růžová paní je příběhem vyprávěným s dětsky odhalujícím pohledem na svět, který máme někdy za složité místo - kde nám podstatné věci unikají.

Pondělí 24. 9. 2018 20:00CorrespondenceCorrespondenceScéna: Sklepní scéna

 

Autor: Claire MacDonald (UK)
Režie: Paul Bourne
Překlad a dramaturgie: Kristina Žantovská
Hrají: Petra Špalková a Jan Jankovský

 

Muž a žena se setkají ve vlaku.
On nalévá kávu. Ona pije brandy.
Během noci si vyměňují vzpomínky, příběhy a tajemství.
Když vychází slunce, všechno už je navždy jinak...

 

Correspondence je cesta, nebo spíš sen o cestě, která je vzpomínkou i realitou současně.
Muž a žena spolu cestují nočním vlakem. Jejich příběh vyvstává z mlhy tak jako obrazy krajiny za oknem. Hranice mezi sněním a realitou se smazávají a každý detail evokuje další příběh, další vzpomínku, další slova.
Co mají ti dva skutečně společného? Snaží se navrátit naději a touhu do vztahu, který ztratili anebo se jejich vztah teprve rodí? ... Kdo jsou? Odkud a kam směřují? Je láska, intimita ještě možná?

 

S odkazem na klasický evropský film a román, Correspondence je intimním cestopisem do privátního teritoria neviditelných hranic, které překračujeme, abychom oslovili někoho, kdo je blízko a na dotek.

Pondělí 24. 9. 2018 17:00CorrespondenceCorrespondenceScéna: Sklepní scéna

 

Autor: Claire MacDonald (UK)
Režie: Paul Bourne
Překlad a dramaturgie: Kristina Žantovská
Hrají: Petra Špalková a Jan Jankovský

 

Muž a žena se setkají ve vlaku.
On nalévá kávu. Ona pije brandy.
Během noci si vyměňují vzpomínky, příběhy a tajemství.
Když vychází slunce, všechno už je navždy jinak...

 

Correspondence je cesta, nebo spíš sen o cestě, která je vzpomínkou i realitou současně.
Muž a žena spolu cestují nočním vlakem. Jejich příběh vyvstává z mlhy tak jako obrazy krajiny za oknem. Hranice mezi sněním a realitou se smazávají a každý detail evokuje další příběh, další vzpomínku, další slova.
Co mají ti dva skutečně společného? Snaží se navrátit naději a touhu do vztahu, který ztratili anebo se jejich vztah teprve rodí? ... Kdo jsou? Odkud a kam směřují? Je láska, intimita ještě možná?

 

S odkazem na klasický evropský film a román, Correspondence je intimním cestopisem do privátního teritoria neviditelných hranic, které překračujeme, abychom oslovili někoho, kdo je blízko a na dotek.

Čtvrtek 13. 9. 2018 19:30Divadlo Líšeň - Putin lyžujeDivadlo Líšeň - Putin lyžujeScéna: Alžbětinská scéna
Délka: 60 min.

 

POZOR! Hraje se ve vojenském stanu na Alžbětinské scéně.

 

Jevištní reportáž zpracovává téma nástupu Putina k moci a směřování Ruska k totalitě. Nejsilnější inspirací je kniha zavražděné ruské novinářky Anny Politkovské Ruský deník, dalšími zdroji jsou webové stránky pozůstalých po teroristických útocích.

 

Scénář: Pavla Dombrovská (na motivy Ruského deníku Anny Politkovské)
Režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Marika Bumbálková
Kostýmy a rekvizity: Matěj Sýkora a Lenka Jabůrková
Hudba: Tomáš Vtípil, ruské a čečenské lidové písně
Výroba scény: Luděk Vémola

 

Inscenace se hraje ve vojenském stanu, nejvýraznějším jevištním prvkem je velký psací stůl, sloužící jako dějiště pro „výjevy z Ruska”.

 

Pouze pro dospělé.

Pondělí 10. 9. 2018 18:00ZPOZA DÍRY... aneb láska není sprosté slovoZPOZA DÍRY... aneb láska není sprosté slovoScéna: Galerie Katakomby

Instalační výstavu s názvem ZPOZA DÍRY… aneb láska není sprosté slovo s doprovodným programem pro ZŠ pořádá Skill art z.s.

Instalace: Pavel Vagner  /  Obrazy: Vinný malíř

Výstava bude zahájena v pondělí 10. září v 18:00 a potrvá do 30. 9. 2018.

Neděle 9. 9. 2018 18:00Divadlo Líšeň - RobinsonDivadlo Líšeň - RobinsonScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

 

Scénář a režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Jana Francová, Eva Krásenská, Antonín Maloň
Hudba: Ondřej Kyas, Pavel Drábek, Pavla Dombrovská

 

O cestě z dětství k dospělosti.
O touhách nenaplněných a záhy bolestně naplněných. O snu, oceánu a vůli k životu.
Vypráví lipové dřevo a jeho vodiči, strunné, bicí a větrné nástroje.

 

Volná adaptace románu Daniela Defoea. Poetická inscenace se soustředí na vnitřní život hlavní postavy. Je to hra o rozporu snu a skutečnosti, o cestě z vysněného světa do reality, o bolestné proměně dítěte v dospělého, v němž zůstává dětství jako nekonkrétní silná touha.

 

Pro dospělé a starší děti.

Sobota 23. 6. 2018 17:00ZUŠ Smetanova - Staré pověstiScéna: sklepní scéna

Představení žáků Staré pověsti české tak, jak je neznáte.

Pátek 22. 6. 2018 19:00ZUŠ Smetanova - Večer žáků ZUŠ SmetanovaScéna: sklepní scéna
Čtvrtek 21. 6. 2018 17:00ZUŠ Smetanova - Hádej, kdo přijde na večeři.Scéna: sklepní scéna
Pondělí 18. 6. 2018 18:00Základní umělecká škola Jaroslava KvapilaScéna: sklepní scéna

Vystoupení žáků ZUŠ Kvapila.

Neděle 17. 6. 2018 19:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Sobota 16. 6. 2018 19:30Konec světaKonec světaScéna: Sklepní scéna

 

 

Překlad: Alice Flemrová
Scénář: Kristýna Hulcová a Karolina Ondrová
Režie: Hana Marvanová
Dramaturgie: Karolina Ondrová
Scénografie a kostýmy: Karolína Srpková
Hudba: Kristýna Hulcová
Produkce: Adam Harton.

 

 

Hrají: Dalibor Buš, Tomáš Žilinský, Kristýna Hulcová, František Maňák, Tereza Marečková, Ivana Hloužková, Jaroslav Tomáš.

 

 

V polovině devatenáctého století bylo Japonsko pro Evropany Koncem světa. Vydat se tam znamenalo strávit půl roku na cestě a čelit kultuře, která se doposud nikomu neotevřela. Taková zkušenost boří všechny dosavadní představy o světě a o životě.

Čtvrtek 14. 6. 2018 17:00Zuzana Novotná Ištvanová - ResetZuzana Novotná Ištvanová - ResetScéna: Galerie Katakomby

Výstava bude zahájena ve čtvrtek 14. června 2018 v 17:00
a potrvá do 9. července 2018, uvede Petr Pokorný.

Malby brněnské výtvarnice z poslední doby.

Neděle 10. 6. 2018 16:30ZUŠ Smetanova - PříběhyScéna: sklepní scéna

Hrají žáci prvního a druhého ročníku ZUŠ Smetanova 8.

Čtvrtek 7. 6. 2018 19:30Macbethovy přízrakyMacbethovy přízrakyScéna: sklepní scéna

 

Shakespeare / Nadaud

 

překlad: Jiří Josek
hrají: Silvie Kudelová, František Maňák
scénografie: Kateřina Doleželová
light design: Pavla Beranová, Štepán Plucar
produkce: Viktória Kállayová

 

 

Sabotáž lidské duše pod vedením Pierra Nadauda - francouzského choreografa a režiséra, veducího Ateliéru fyzického divadla na brněnské JAMU.

 

 

Macbeth a jeho žena jsou chyceni v hlubokém zoufalství. Váhají, jestli se mají odevzdat svým sklonům a strachu. Postupně sabotují svůj vztah k životu a zhasínají světlo ve své mysli. Zamykají se do strašidelné přítomnosti pohlcené strachem z budoucnosti a úzkosti minulých činů. Nepřítomní sami sobě. Vystrašení přízraky.

Středa 6. 6. 2018 18:30Kuřačky a spasitelkyKuřačky a spasitelkyScéna: sklepní scéna
Délka: 120 min.

 

 

Autor: Anna Saavedra
Režie: Tomáš Dorazil ml.


Hrají: Iveta Adámková, Kateřina Petrová, Iva Lajdová, Daniela Vaňková, David Plášil, Zbyněk Pořízek, Petr Muzikář, Jan Katzer

 

Něžná groteska o virtuálních láskách, pracujících ženách a mužích v domácnosti. Slavná hra A. P. Čechova Tři sestry se stala přímou inspirací pro mladou autorku Annu Saavedru a její moderní verzi životů žen v třetím tisíciletí, v době babyboomu, internetových seznamek, pracovních kariér a ezoterních kurzů.

Úterý 5. 6. 2018 17:00Cvičenci za čárouCvičenci za čárouScéna: Alžbětinská scéna
Délka: 50 min.

 

Hrají: Michal Chovanec a Ondřej Klíč

 

V tomto kusu se snaží dva klauni prostě uspět. Touha zacvičit dokonalou sestavu je však příliš velká. Urputnost se pro ně stává největší překážkou a grandiózní fiasko se blíží ke svému triumfu! Nebo ne? Inscenace vychází z RE-KABARETU Divadla Bolka Polívky.

 

Vhodné pro rodiny s dětmi. Pro děti čeká překvapení.

 

Představení se koná na venkovní Alžbětinské scéně.

Představení bude dokumentováno. Obecné informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny na www.ced-brno.cz.

Neděle 3. 6. 2018 19:30Diverzanti - (Ne)chtěná útěchaDiverzanti - (Ne)chtěná útěchaScéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

scénář, scéna, režie: K. Volánková

choreografie: D. Kraus, M. Dovjaková

kostýmy: O. Psotová

hudba: M. Dovjaková

hrají: K.Baňková, M. Vyskočilová / M. I. Benešová, M. Dovjaková, K. Vaněčková, M. Pohořálek

Skutečný příběh o válečné pasti, která kradla rodinám dcery a brala svobodu a sny. O boji, který není u konce, a o ženách, které musí své břímě nést dál. Pojeďte vlakem do utěšitelského tábora, který vznikl, aby japonští vojáci veřejně neznásilňovali ženy.

Sobota 2. 6. 2018 16:30ZUŠ Smetanova - Staré pověstiScéna: sklepní scéna

Představení žáků Staré pověsti tak, jak je neznáte.

Středa 23. 5. 2018 19:30Čecháčci a ČoboláciČecháčci a ČoboláciScéna: sklepní scéna

Autorská komediálna kreácia „Čecháčci a Čoboláci“ je spoločným dielom Pavla Seriša a Filipa Tellera, ktorí spolu absolvovali Ateliér Fyzického divadla na JAMU v Brne. Inscenácia je na pomedzí stand-up comedy a divadla a využíva charakteristické prvky oboch protagonistov: slovnú i pohybovú komiku, tanec, spev či improvizáciu. Autobiografické výpovede sa tu stretávajú s etudami, ktoré rozoberajú vzťahy Čechov a Slovákov.

Úterý 22. 5. 2018 19:30Oskar a Růžová paníOskar a Růžová paníScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

 

Autor: E. E. Schmitt
Překlad: Denisa Brosseau-Kerschová
Režie: Hana Mikolášková
Hrají: Ivana Hloužková, Vladimír Hauser

 

Představte si, že píšete dopis Bohu. Potřebujete s ním pořešit nějaké neodkladné věci. Protože rodiče jsou...no prostě rodiče. Protože jste v nemocnici. Protože leukémie. Protože umíráte. A víte to. A protože je vám deset. Deset let. Jediný kdo s vámi mluví normálně je babi Růženka. Má skvělé historky a poslouchá, když něco říkáte. Oskar a Růžová paní je příběhem vyprávěným s dětsky odhalujícím pohledem na svět, který máme někdy za složité místo - kde nám podstatné věci unikají.

Pátek 18. 5. 2018 19:30patrik boušek - van gogh : obrazpatrik boušek - van gogh : obrazScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

nikdo není „jen“ umělcem. za rámem obrazu, za oknem galerie, za dveřmi divadla čeká svět na zpodobnění, uschování do černé skříňky: geniální je vše, co je za geniální prohlášeno.
je to tak a je to pravda, je to tak a nic se s tím nedá dělat...
výchozí skóre máme všichni stejné - dnes se utkají
rezignace : demagogie
mýtus : realita
van gogh : obraz

 

 

Úterý 15. 5. 2018 18:30Pavel Bezděčka – Alter ego (computer painting)Pavel Bezděčka – Alter ego (computer painting)Scéna: Galerie Katakomby

Výstava bude zahájena v úterý 15. 5. v 18:30 a potrvá do 9. června 2018

Středa 9. 5. 2018 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Neděle 6. 5. 2018 19:30Travestie Kabaret BrnoTravestie Kabaret BrnoScéna: sklepní scéna
Sobota 5. 5. 2018 19:30Travestie Kabaret BrnoTravestie Kabaret BrnoScéna: sklepní scéna
Sobota 28. 4. 2018 19:30Katarína Feldek Band & ZvieratníkScéna: sklepní scéna

Katarína Feldeková zpívá světové šansony, jazzové standardy, ale také vlastní autorskou tvorbu s jedinečnými texty svého otce Ľubomíra Feldeka. Ten se také ujme interpretace nového vydání sbírky veršů Zvieratník alebo Orfeov sprievod Guillauma Apollinaira.

Pořáda KreAt (ateliér výtvarníků s handicapem) ve spolupráci s Projektem CED.

Pátek 27. 4. 2018 19:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Čtvrtek 26. 4. 2018 19:30Diverzanti - Domeček za hranicí slušnostiDiverzanti - Domeček za hranicí slušnostiScéna: sklepní scéna
Délka: 100 min.

Aneb jak ztrácíme iluze a občas i ideály - a opět se je snážíme nálezat. Každá doba má své pro a proti, každá doba si je v něčem podobná a nikdy nebude ideální - za co se tedy vyplatí bojovat? A kdy je ten správný čas jednat? Je třeba se ponaučit z minulosti? Jak se proměnil pojem svobody od 50.let až po dnešní den? Změnily se boje za ideály? A co pro nás znamená pojem svoboda dnes? Na tyto otázky Vám neodpovíme - přijďte si na ně odpovědět sami. Do domečku za hranicí slušnosti - skrze různá období a různé režimy.

Středa 25. 4. 2018 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Pondělí 23. 4. 2018 18:00ZUŠ Smetanova - Taneční koncertScéna: Velká scéna
Délka: 100 min.

Taneční koncert ZUŠ Smetanova. Vystoupení žáků tanečního oboru.

Pátek 20. 4. 2018 16:00The Words of Others / SkotskoScéna: sklepní scéna
Délka: 30 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2018
Pátek 20. 4. 2018 12:00The Words of Others / SkotskoScéna: sklepní scéna
Délka: 30 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2018
Čtvrtek 19. 4. 2018 18:00The Words of Others / SkotskoScéna: sklepní scéna
Délka: 30 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2018
Středa 18. 4. 2018 15:00The Island / Jihoafrická republikaScéna: sklepní scéna
Délka: 70 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2018
Úterý 17. 4. 2018 18:00The Island / Jihoafrická republikaScéna: sklepní scéna
Délka: 70 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2018
Úterý 17. 4. 2018 15:30The Island / Jihoafrická republikaScéna: sklepní scéna
Délka: 70 min.
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2018
Neděle 15. 4. 2018 19:30Přijdu včera Přijdu včera Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Scénář, režie, dramaturgie, hrají: Tereza Volánková, Sára Arnsteinová

Výprava - Tereza Bartůňková

 

Autorská dokumentární pohádka PŘIJDU VČERA je divadlem loutkohereckým, které provazuje objektové divadlo s loutkami, hereckými vstupy a improvizovanými sekvencemi, vtahuje tak diváka do světa dávno zasutých vzpomínek a situací.

Trio Tereza Volánková, Sára Arnsteinová a Tereza Bartůňková mísí deníkové záznamy se sny a rodinnými legendami, to vše pomocí vizuálně náročného, ale originálního divadelního tvaru.

 

 

“Mám přání. Ale fakt největší přání. Ještě jednou potkat babičku. Ono se to už nikdy nestane. Ale když člověk přistoupí ke svým přáním schopen kompromisu, tak vlastně já teď můžu bejt třeba hodinu toho představení s babičkou. A pak každou další reprízu.”

 

Vítězná inscenace projektu ProEntrée. Premiéra 21.12.2017

 

Sobota 14. 4. 2018 17:00Divadlo Líšeň - SávitríDivadlo Líšeň - SávitríScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

Režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Eva Krásenská, Martin Ondruš
Scéna: Jana Francová
Hudba: Luděk Vémola
Technické řešení loutek a světel: Luděk Vémola

 

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

 

Inscenace vhodná pro děti i dospělé.

Pátek 13. 4. 2018 20:00Úžasné divadlo fyziky ÚDiF slaví 10 letÚžasné divadlo fyziky ÚDiF slaví 10 letDélka: sklepní scéna min.

Je to neuvěřitelné, ale je to tak! ÚDiF funguje již deset let. Přijďte s námi oslavit toto udifující jubileum, pobavit se fyzikálními experimenty a potkat naše nové i staré údifáky.

Odehrajeme před vámi to nejlepší z naší desetileté dílny. Plejádu pokusů předvede množství údifáků, kteří se dohromady v takovém počtu na podiu snad ještě nesešli. To vše pro vás zaručuje doslova jedinečný zážitek, protože vystoupení v takovémto stylu se bude opakovat nejspíše až za dalších deset let.

Pátek 13. 4. 2018 18:00Úžasné divadlo fyziky ÚDiF slaví 10 letÚžasné divadlo fyziky ÚDiF slaví 10 letScéna: sklepní scéna

Je to neuvěřitelné, ale je to tak! ÚDiF funguje již deset let. Přijďte s námi oslavit toto udifující jubileum, pobavit se fyzikálními experimenty a potkat naše nové i staré údifáky.

Odehrajeme před vámi to nejlepší z naší desetileté dílny. Plejádu pokusů předvede množství údifáků, kteří se dohromady v takovém počtu na podiu snad ještě nesešli. To vše pro vás zaručuje doslova jedinečný zážitek, protože vystoupení v takovémto stylu se bude opakovat nejspíše až za dalších deset let.

Úterý 10. 4. 2018 11:00Divadlo Líšeň: Putin lyžujeDivadlo Líšeň: Putin lyžujeScéna: alžbětinská scéna

POZOR! Hraje se ve vojenském stanu na Alžbětinské scéně.

 

Jevištní reportáž zpracovává téma nástupu Putina k moci a směřování Ruska k totalitě. Nejsilnější inspirací je kniha zavražděné ruské novinářky Anny Politkovské Ruský deník, dalšími zdroji jsou webové stránky pozůstalých po teroristických útocích.

 

Scénář: Pavla Dombrovská (na motivy Ruského deníku Anny Politkovské)
Režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Marika Bumbálková
Kostýmy a rekvizity: Matěj Sýkora a Lenka Jabůrková
Hudba: Tomáš Vtípil, ruské a čečenské lidové písně
Výroba scény: Luděk Vémola

 

Inscenace se hraje ve vojenském stanu, nejvýraznějším jevištním prvkem je velký psací stůl, sloužící jako dějiště pro „výjevy z Ruska”.

 

Pouze pro dospělé.

 

Pondělí 9. 4. 2018 19:30Divadlo Líšeň: Putin lyžujeDivadlo Líšeň: Putin lyžujeScéna: alžbětinská scéna

POZOR! Hraje se ve vojenském stanu na Alžbětinské scéně.

 

Jevištní reportáž zpracovává téma nástupu Putina k moci a směřování Ruska k totalitě. Nejsilnější inspirací je kniha zavražděné ruské novinářky Anny Politkovské Ruský deník, dalšími zdroji jsou webové stránky pozůstalých po teroristických útocích.

 

Scénář: Pavla Dombrovská (na motivy Ruského deníku Anny Politkovské)
Režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Marika Bumbálková
Kostýmy a rekvizity: Matěj Sýkora a Lenka Jabůrková
Hudba: Tomáš Vtípil, ruské a čečenské lidové písně
Výroba scény: Luděk Vémola

 

Inscenace se hraje ve vojenském stanu, nejvýraznějším jevištním prvkem je velký psací stůl, sloužící jako dějiště pro „výjevy z Ruska”.

 

Pouze pro dospělé.

 

Sobota 7. 4. 2018 19:30Macbethove přízrakyMacbethove přízrakyScéna: Sklepní scéna

Pierre Nadaud/JAMU

 

Sabotáž lidské duše pod vedením Pierra Nadauda - francouzského choreografa a režiséra, vedoucího Ateliéru fyzického divadla na brněnské JAMU.

 

Prodej vstupenek před představením na místě. Rezervace nutná na viki.kallayova@gmail.com.

 

 

Čtvrtek 29. 3. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

LIBA TAYLOR, fotografka: ZÁPADNÍ AFRIKA

Západní Afrika s populací 360 milionů obyvatel a rozlohou 6 000 km2 sestávající se z osmnácti zemí je kulturně nejzajímavější částí černého kontinentu. Tradice jsou pořád živé jako nikde jinde. Někdy v dobrém, jindy ve zlém. Výlet po zemích, které oslnily kulturou, historií, rozmanitostí… i utrpením.

 


PETR VÁŠA, fyzický básník: JIŽNÍ BULHARSKO

Několik desetiletí jezdí „na konec Evropy“ k tureckým hranicím psát, kreslit, nahrávat zvuky a vokální improvizace, natáčet videa – pokoušet se vidět stejná místa pokaždé jinýma očima.

Středa 28. 3. 2018 19:30Diverzanti - Domeček za hranicí slušnostiDiverzanti - Domeček za hranicí slušnostiScéna: sklepní scéna
Délka: 100 min.

Aneb jak ztrácíme iluze a občas i ideály - a opět se je snážíme nálezat. Každá doba má své pro a proti, každá doba si je v něčem podobná a nikdy nebude ideální - za co se tedy vyplatí bojovat? A kdy je ten správný čas jednat? Je třeba se ponaučit z minulosti? Jak se proměnil pojem svobody od 50.let až po dnešní den? Změnily se boje za ideály? A co pro nás znamená pojem svoboda dnes? Na tyto otázky Vám neodpovíme - přijďte si na ně odpovědět sami. Do domečku za hranicí slušnosti - skrze různá období a různé režimy.

Neděle 25. 3. 2018 19:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Čtvrtek 22. 3. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ, herečka: SEVERNÍ INDIE

Osobité vyprávění herečky, šansoniérky a cestovatelky o jejích dobrodružných pobytech v SV Indii, oblasti Malý Tibet. Povídat si budeme o pádech na dno, dobrovolnictví, buddhismu a meditaci s humorem a nadsázkou, které doprovází krásná i drsná himálajská příroda a zpěv.

 


MARKÉTA HANÁKOVÁ, horolezkyně, AFGHÁNISTÁN

Hindúkuš, kdysi oblíbený cíl horolezců, byl desítky let zapomenut. Už se sem horolezci vracejí. Láká nejvyšší vrchol Afghánistánu a druhý nejvyšší Hindúkuše Noshaq (7 492 m). V Afghánistánu sice zuří občanská válka, usadil se tam Tálibán i Islámský stát a ženy jsou tu bezcenné, ale Wakhánský koridor je zatím bezpečný. Markéta je držitelkou světového rekordu s kardiostimulátorem do vysokých výšek...

Čtvrtek 15. 3. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

VÁCLAV SÚRA, polárník: ŠPICBERKY

Extrémní dokumentarista 20 let podniká výpravy do polárních oblastí naší planety. Jen s tím málem, co má naloženo na saních, putuje místy, kam lidská noha ještě nevkročila. V roce 2005 došel jako čtvrtý Čech na severní pól. Žil s Eskymáky v nejsevernější osadě na světě, stanoval na nejchladnějším obydleném místě. Jako první Čech přešel zamrzlé jezero Bajkal. Ke kořenům se vrací na ledových pláních. Jak málo potřebujeme k přežití v drsných klimatických podmínkách. Uznávaný odborník na zimní táboření a přežití v extrémních podmínkách poodhalí mnohé…

 


ZDENĚK MERTA, hudebník: NEW YORK

Respektovaný skladatel a producent hudebního divadla zažil éru divadla Semafor, kam nastoupil jako klavírista po zemřelém Jiřím Šlitrovi. Hrál s Petrou Černockou a skupinou Kardinálové. Spolupracoval s Hanou Hegerovou, uváděl program o hudbě v ČT. Napsal desítky filmových a TV partitur, písní, dva balety, komorní i symfonické skladby.

 


KAREL KROUPA, legendární fotbalista: Z BRNA NA BRAZILSKÝ MARACANÁ

Fotbalový reprezentant se stal později manažerem. V roce 1977 se stal Fotbalistou roku, od roku 1980 člen Klubu ligových kanonýrů. V sezóně 1977/78 získal mistrovský titul se Zbrojovkou Brno pod vedením Josefa Masopusta. Nejlepší střelec v historii Zbrojovky Brno patří k ikonám klubu. Byl zvolen „Zbrojovákem století“.

Čtvrtek 15. 3. 2018 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Sobota 10. 3. 2018 19:30Diverzanti - Domeček za hranicí slušnostiDiverzanti - Domeček za hranicí slušnostiScéna: sklepní scéna
Délka: 100 min.

PREMIÉRA

Aneb jak ztrácíme iluze a občas i ideály - a opět se je snažíme nalézat. Každá doba má své pro a proti, každá doba si je v něčem podobná a nikdy nebude ideální - za co se tedy vyplatí bojovat? A kdy je ten správný čas jednat? Je třeba se ponaučit z minulosti? Jak se proměnil pojem svobody od 50.let až po dnešní den? Změnily se boje za ideály? A co pro nás znamená pojem svoboda dnes? Na tyto otázky Vám neodpovíme - přijďte si na ně odpovědět sami. Do domečku za hranicí slušnosti - skrze různá období a různé režimy.

Pátek 9. 3. 2018 19:00Inspektor Colleno

Divadelní uskupení Verdis v produkci Sedmé generace a za podpory Nadace Veronica uvádí ve světové obnovené premiéře a současně v první obnovené derniéře nejvtipnější divadelní hru Inspektor Colleno aneb detektivní drama ze zákulisí České inspekce životního prostředí autorů Mojmíra Vlašína a Petra Pařila.

Čtvrtek 8. 3. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

MARTIN FROUZ, fotograf: ÍRÁK

Spolupracuje s odborníky na dokumentaci jejich práce. Uplatňuje technické i umělecké vzdělání a dlouholeté zkušenosti. Díky tomu se zúčastnil řady expedic. Vydal se na expedici do Mezopotámie mezi Eufratem a Tigrisem, úrodného půlměsíce, kde vznikaly základy naší civilizace. Historická místa oblasti jsou v Bibli. Historií protkaný prostor se nachází v dnešním Íráku.

 


FILIP HABRMAN, humanitární pracovník. KURDISTÁN

Lékařský pracovník působil v Indii, Etiopii i na Ukrajině. V Národním divadle Brno má na starost produkci koncertů. Koordinátor lékařské mise v oblasti iráckého Kurdistánu, který se rozprostírá mezi Sýrií, Tureckem, Irákem a Íránem. Diecézní charita Brno zde působí jako jediná zahraniční organizace...

 

Úterý 6. 3. 2018 17:00Jiří Havrda - metropoLIVESJiří Havrda - metropoLIVESScéna: Galerie katakomby

Výstava fotografií. Vernisáž proběhne ve úterý 6. 3. 2018 v 17:00 v Galerii katakomby.

Čtvrtek 1. 3. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

MARTIN VAČKÁŘ, japanolog: JAPONSKO

Zemi vycházejícího slunce miluje, rozumí odlišné mentalitě a působivým rituálům, odhalí i fenomén kamikadze. Od 1980 je koordinátor pro japonské televizní týmy v ČR. Japonsko můžete poznat i vy na společné cestě s Martinem japonskými ostrovy na podzim 2018. Organizátorem výpravy je Ruda Švaříček. Nasajme Japonsko jinak...

 


KAREL STARÝ, cestovatel: JAPONSKO

Země historických tradic i nejmodernější současnosti. Nejsevernější ostrov Hokkaidó, divočina s „japonskými indiány“ Ainu. Honšú s historickými metropolemi Kjótem, Narou a Kamakurou i velkoměstskou džunglí Tokia a Ósaky. Japonské Alpy s posvátnou horou a symbolem sopkou Fudži. Ukázky festivalů, tradic i života, který může být úsměvný, často ale obdivuhodný.

Sobota 24. 2. 2018 19:30Přijdu včera Přijdu včera Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Scénář, režie, dramaturgie, hrají: Tereza Volánková, Sára Arnsteinová

Výprava - Tereza Bartůňková

 

Autorská dokumentární pohádka PŘIJDU VČERA je divadlem loutkohereckým, které provazuje objektové divadlo s loutkami, hereckými vstupy a improvizovanými sekvencemi, vtahuje tak diváka do světa dávno zasutých vzpomínek a situací.

Trio Tereza Volánková, Sára Arnsteinová a Tereza Bartůňková mísí deníkové záznamy se sny a rodinnými legendami, to vše pomocí vizuálně náročného, ale originálního divadelního tvaru.

 

 

“Mám přání. Ale fakt největší přání. Ještě jednou potkat babičku. Ono se to už nikdy nestane. Ale když člověk přistoupí ke svým přáním schopen kompromisu, tak vlastně já teď můžu bejt třeba hodinu toho představení s babičkou. A pak každou další reprízu.”

 

Vítězná inscenace projektu ProEntrée. Premiéra 21.12.2017

 

Čtvrtek 22. 2. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

GARIK AVANESIAN, fotograf: STŘEDNÍ ASIE

Prastará Hedvábná stezka - praktické informace usnadní cestování. Pestrý kaleidoskop pojí střípky starobylé křesťanské Arménie, muslimského Uzbekistánu, vysokohorského Kyrgyzstánu, rozmanité čínské oblasti Sin-ťiang, veliké Indie a lidnaté Bangladéše. Arménie dýchá minulostí. Když Bůh rozdával zemi, na Kyrgyze zapomněl. Proto jim dal kus ráje...

 


STANISLAV MOŠA, divadelní režisér: SLOVINSKO

Široce rozkročená osobnost vede osmadvacátou sezónu Městské divadlo Brno, v pozici režiséra zde působí od roku 1983. Hry píše, režíruje a díky zkušenostem a kontaktům v zahraničí divákům naděluje to nejlepší z muzikálů i činohry. Jako libretista a textař spolupracuje se Z. Mertou, P. Ulrychem…

 

Čtvrtek 22. 2. 2018 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Středa 21. 2. 2018 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

OBNOVENÁ PREMIÉRA

 

Obnovená premiéra komedie o prokrastinaci, tedy o chorobném odkládání úkolů (nebo taky - sto slov mluviti ženě na ledové kře)
Komedie o jednom populárním autorovi a jeho důsledném čtenáři, neméně pak o čtenářově ženě, tedy pardon...přítelkyni. 
Ruku na srdce, kdo by si někdy s chutí nezaprokrastinoval? A proč ne v divadle? 

 

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek 
Scénář, režie: Pavel Baďura 

Pondělí 19. 2. 2018 18:00DALIMIL VLACH - STOPYDALIMIL VLACH - STOPYScéna: Galerie katakomby

Výstava obrazů. Vernisáž bude zahájena v pondělí 19. 2. v 18h v Galerii Katakomby. Výstava potrvá do 3. 3. 2018.

Pátek 16. 2. 2018 19:30Divadlo Líšeň: Hygiena krveDivadlo Líšeň: Hygiena krveScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Scénář a režie: Pavla Dombrovská a kolektiv

 

Hra inspirovaná svědectvími a vzpomínkami lidí, kteří prožili holokaust, ale i dobovými dokumenty, projevy nacistických vůdců a texty ze současných militantních neonacistických webů. 

Po představení se koná beseda s novinářem Luďkem Navarou.

Čtvrtek 15. 2. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

MÁRA HOLEČEK, horolezec: PÁKISTÁN – SATISFACTION

Jsou v každém z nás osudové životní linky, které probublávají, zurčí, bouří a najednou, jak ztichlá poušť se ukládají v zapomnění. Přesto dál někde hluboko procházejí naším bytím. Silný příběh o touze, vášni, tragédii, prohrách, který přetavila lidská úpornost a dovednost, za přispění nebes, na celosvětový úspěch. Povídání o genezi pokusů a dokončení prvovýstupu na Ghasherbrum I., „Krásnou horu“ doprovodí i filmové šoty.

 


ONDŘEJ PROSICKÝ, fotograf: ŠPICBERKY A LEDNÍ MEDVĚDI

S oteplováním planety ubývá v Arktidě ledu a významně se tím mění přirozené prostředí zvířat, které tam žiji. Výjimkou nejsou ani medvědi lední. Na okrajích ledu obvykle loví tuleně, ale poslední roky se k nim dostávají obtížněji. Unikátní snímky umožnily cesty okolo pobřeží, poznávání divoké přírody na dřeň…

 


SYLVA TALLA, horolezecká legenda: HINDUKÚŠ 1978

Brněnská expedice 1978 byla na desetiletí poslední výpravou do afghánského Hindúkuše. Působila v dolině Šachaur na stejnojmenné sedmitisícovce a okolních vrcholech.

 

Pondělí 12. 2. 2018 11:00Opatrně na Molièra! Opatrně na Molièra! Scéna: Velká scéna
Délka: 70 min.
V rámci festivalu: FOOTSBARN EN TCHEQUIE

Toto představení je součástí festivalu FOOTSBARN EN TCHEQUIE. 

 

Manželství z donucení

Tato atypická Molièrova hra, jednoaktovka, je jakousi Odyseou, jejíž hrdina je Sganarel, silně pochybující o své připravované svatbě. Setká se s mnoha výstředními postavami, kterých se ptá na radu, ale nedostane žádnou odpověď. Absurdita filosofa, tajemství cikánek či hrubost rodiny snoubenky Sganarela zcela zmatou. Jedno z hlavních děl Molièra, velmi upřímné a kruté, představuje zajímavé tipy postav v tragikomických situacích.

Žárlivý Petřík tvoří epilog představení, v kterém se manželství rozpadá a ovládá jej nesoulad.

Obě hry tvoří celek, který nám nastavuje svět ironie a humoru, ale i také věčné problémy manželského páru.

 

Čtvrtek 8. 2. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

MARTINA PÁSKOVÁ, ekoložka: KOLUMBIE A NIKARAGUA

Země sopek, revolucionářů a výborné kávy. Je Kolumbie nebezpečná? Asi jako krásná slečna! Nazdobená smaragdy, Boterovými korpulentními sochami i šperky a keramikou předkolumbovské civilizace Muisca, dobývaná guerillovými zbojníky, bráněná nejstarším opevněním. Karibské moře s pirátskou minulostí a divokou pobřežní krajinou NP Tayrona.

Nikaragua? Všudypřítomný hrdina "César" Sandino i milovaný básník Rubén Darío, potomci Mayů –příslušníci etnika Chorotega pulsují krajinou třetihorních sopek.

 

PAVEL RADOSTA, fotograf: Z PÁLAVY NA ISLAND

Redaktor časopisu Moje země a kurátor výstav National Geographic o radostech i strastech fotografování na Eyafjallajökull i pod Pálavou. Fotí se lépe exotická krajina či známé prostředí? Poznáme to nejlepší. V minulosti noční hlídač, psovod, vědecký pracovník, vedoucí výzkumné stanice, vládní konzultant, PR poradce, kurátor, vedoucí kartografického nakladatelství napoví...

Čtvrtek 1. 2. 2018 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

 

MIROSLAV CABAN, horolezec: KORUNA PLANETY

Vyrostl pod Tatrami v Liptovském Hrádku. V roce 2001 absolvoval výstup na K2 a rok poté úspěšně odstartoval projekt Seven Summits výstupem na Mount Everest bez kyslíku. Projekt Koruna planety úspěšně dokončil 2005 a stal se prvním Čechem a druhým na světě v kategorii zdolání všech kontinentálních vrcholů bez použití kyslíkového přístroje.

 


MARTIN BĚLOCKÝ, cestovatel: TÁDŽIKISTÁN A KYRGYZSTÁN

Nejhezčí místa hned z několika cest. Horské přechody Tian-Šan, Pamír, Fanské hory... Krása průzračného jezera Ala-Kul, horská silnice Pamír Highway. Zkušenosti s vyřizováním povolení. Originální přechod uprostřed Pamíru u nejnebezpečnějšího jezera světa Sarez. Těšte se na portréty lidí, záběry z návštěv místních doma…

Neděle 28. 1. 2018 18:00Divadlo Líšeň - SávitríDivadlo Líšeň - SávitríScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

Režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Eva Krásenská, Martin Ondruš
Scéna: Jana Francová
Hudba: Luděk Vémola
Technické řešení loutek a světel: Luděk Vémola

 

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

 

Inscenace vhodná pro děti i dospělé.

Středa 24. 1. 2018 19:30patrik boušek - van gogh : obrazpatrik boušek - van gogh : obrazScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

nikdo není „jen“ umělcem. za rámem obrazu, za oknem galerie, za dveřmi divadla čeká svět na zpodobnění, uschování do černé skříňky: geniální je vše, co je za geniální prohlášeno.
je to tak a je to pravda, je to tak a nic se s tím nedá dělat...
výchozí skóre máme všichni stejné - dnes se utkají
rezignace : demagogie
mýtus : realita
van gogh : obraz

 

 

Sobota 20. 1. 2018 18:00Stanislava a dům hrůzy + Černobílý svět ZRUŠENOScéna: sklepní scéna

Představení žáků ZUŠ Smetanovy Brno.

Čtvrtek 18. 1. 2018 19:30Přijdu včera Přijdu včera Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Scénář, režie, dramaturgie, hrají: Tereza Volánková, Sára Arnsteinová

Výprava - Tereza Bartůňková

 

Autorská dokumentární pohádka PŘIJDU VČERA je divadlem loutkohereckým, které provazuje objektové divadlo s loutkami, hereckými vstupy a improvizovanými sekvencemi, vtahuje tak diváka do světa dávno zasutých vzpomínek a situací.

Trio Tereza Volánková, Sára Arnsteinová a Tereza Bartůňková mísí deníkové záznamy se sny a rodinnými legendami, to vše pomocí vizuálně náročného, ale originálního divadelního tvaru.

 

 

“Mám přání. Ale fakt největší přání. Ještě jednou potkat babičku. Ono se to už nikdy nestane. Ale když člověk přistoupí ke svým přáním schopen kompromisu, tak vlastně já teď můžu bejt třeba hodinu toho představení s babičkou. A pak každou další reprízu.”

 

Vítězná inscenace projektu ProEntrée. Premiéra 21.12.2017

 

Středa 17. 1. 2018 19:30Přijdu včera Přijdu včera Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Scénář, režie, dramaturgie, hrají: Tereza Volánková, Sára Arnsteinová

Výprava - Tereza Bartůňková

 

Autorská dokumentární pohádka PŘIJDU VČERA je divadlem loutkohereckým, které provazuje objektové divadlo s loutkami, hereckými vstupy a improvizovanými sekvencemi, vtahuje tak diváka do světa dávno zasutých vzpomínek a situací.

Trio Tereza Volánková, Sára Arnsteinová a Tereza Bartůňková mísí deníkové záznamy se sny a rodinnými legendami, to vše pomocí vizuálně náročného, ale originálního divadelního tvaru.

 

 

“Mám přání. Ale fakt největší přání. Ještě jednou potkat babičku. Ono se to už nikdy nestane. Ale když člověk přistoupí ke svým přáním schopen kompromisu, tak vlastně já teď můžu bejt třeba hodinu toho představení s babičkou. A pak každou další reprízu.”

 

Vítězná inscenace projektu ProEntrée. Premiéra 21.12.2017

 

Sobota 13. 1. 2018 19:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Pátek 12. 1. 2018 19:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Neděle 7. 1. 2018 18:00(Zrušeno) ZUŠ Smetanova - Stanislava a dům hrůzy a Černobílý světScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.
Čtvrtek 4. 1. 2018 18:00Petra Schwarzerová: Hledej hruškyPetra Schwarzerová: Hledej hruškyScéna: Galerie katakomby

Výstava obrazů. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 4. 1. 2018 v 18:00. Veršem uvede Ivan Petlan. Hudební doprovod Ivan Smýkal. Výstava potrvá do 28. ledna 2018.

 

Pátek 22. 12. 2017 19:30Přijdu včera Přijdu včera Scéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Scénář, režie, dramaturgie, hrají: Tereza Volánková, Sára Arnsteinová

Výprava - Tereza Bartůňková

 

Autorská dokumentární pohádka PŘIJDU VČERA je divadlem loutkohereckým, které provazuje objektové divadlo s loutkami, hereckými vstupy a improvizovanými sekvencemi, vtahuje tak diváka do světa dávno zasutých vzpomínek a situací.

Trio Tereza Volánková, Sára Arnsteinová a Tereza Bartůňková mísí deníkové záznamy se sny a rodinnými legendami, to vše pomocí vizuálně náročného, ale originálního divadelního tvaru.

 

 

“Mám přání. Ale fakt největší přání. Ještě jednou potkat babičku. Ono se to už nikdy nestane. Ale když člověk přistoupí ke svým přáním schopen kompromisu, tak vlastně já teď můžu bejt třeba hodinu toho představení s babičkou. A pak každou další reprízu.”

 

Vítězná inscenace projektu ProEntrée. Premiéra 21.12.2017

 

Pátek 22. 12. 2017 10:30Diverzanti - (Ne)chtěná útěchaDiverzanti - (Ne)chtěná útěchaScéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

scénář, scéna, režie: K. Volánková

choreografie: D. Kraus, M. Dovjaková

kostýmy: O. Psotová

hudba: M. Dovjaková

hrají: K.Baňková, M. Vyskočilová / M. I. Benešová, M. Dovjaková, K. Vaněčková, M. Pohořálek

Skutečný příběh o válečné pasti, která kradla rodinám dcery a brala svobodu a sny. O boji, který není u konce, a o ženách, které musí své břímě nést dál. Pojeďte vlakem do utěšitelského tábora, který vznikl, aby japonští vojáci veřejně neznásilňovali ženy.

Pátek 22. 12. 2017 08:30Diverzanti - (Ne)chtěná útěchaDiverzanti - (Ne)chtěná útěchaScéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

scénář, scéna, režie: K. Volánková

choreografie: D. Kraus, M. Dovjaková

kostýmy: O. Psotová

hudba: M. Dovjaková

hrají: K.Baňková, M. Vyskočilová / M. I. Benešová, M. Dovjaková, K. Vaněčková, M. Pohořálek

Skutečný příběh o válečné pasti, která kradla rodinám dcery a brala svobodu a sny. O boji, který není u konce, a o ženách, které musí své břímě nést dál. Pojeďte vlakem do utěšitelského tábora, který vznikl, aby japonští vojáci veřejně neznásilňovali ženy.

Čtvrtek 21. 12. 2017 19:30Přijdu včeraPřijdu včeraScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

 

PREMIÉRA

 

Scénář, režie, dramaturgie, hrají: Tereza Volánková, Sára Arnsteinová

Výprava - Tereza Bartůňková

 

“Mám přání. Ale fakt největší přání. Ještě jednou potkat babičku. Ono se to už nikdy nestane. Ale když člověk přistoupí ke svým přáním schopen kompromisu, tak vlastně já teď můžu bejt třeba hodinu toho představení s babičkou. A pak každou další reprízu.”

 

Vítězná inscenace projektu ProEntrée 2017

Pátek 15. 12. 2017 19:30Diverzanti - (Ne)chtěná útěchaDiverzanti - (Ne)chtěná útěchaScéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

scénář, scéna, režie: K. Volánková

choreografie: D. Kraus, M. Dovjaková

kostýmy: O. Psotová

hudba: M. Dovjaková

hrají: K.Baňková, M. Vyskočilová / M. I. Benešová, M. Dovjaková, K. Vaněčková, M. Pohořálek

Skutečný příběh o válečné pasti, která kradla rodinám dcery a brala svobodu a sny. O boji, který není u konce, a o ženách, které musí své břímě nést dál. Pojeďte vlakem do utěšitelského tábora, který vznikl, aby japonští vojáci veřejně neznásilňovali ženy.

Pondělí 11. 12. 2017 18:00Divadlo Líšeň: Andělé z lesaDivadlo Líšeň: Andělé z lesaScéna: sklepní scéna

Scénář, režie, hudba, scéna, hrají: Pavla Dombrovská a Luděk Vémola

Loutky: Antonín Maloň

 
Pohádkový příběh o holčičce, bytostech z lesa a andělech. Scénická poezie, koncert s loutkami. Základem scény je starý lodní kufr, upravený jako zvukový nástroj. Z kufru-lesa vystupují lesní bytosti a potkávají se s holčičkou. Její hra na píšťalku přivolá i ptáky, kteří se mění v anděly. Za svou hru od nich dostane dar… Ve hře jsou kromě loutek použity nejprostší věci – větve, kořeny, trávy a šišky proměňující se ve fantazii diváků v magické bytosti.

Po 20 minutovém představení následuje výtvarná dílna.

Pro deti i dospělé.

 

Pondělí 4. 12. 2017 19:30Cvičenci za čárouCvičenci za čárouScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

Hrají: Michal Chovanec a Ondřej Klíč

 

V tomto kusu se snaží dva klauni prostě uspět. Touha zacvičit dokonalou sestavu je však příliš velká. Urputnost se pro ně stává největší překážkou a grandiózní fiasko se blíží ke svému triumfu! Nebo ne?

Inscenace vychází z RE-KABARETU Divadla Bolka Polívky.

Čtvrtek 30. 11. 2017 19:00Kateřina Šimáčková: Lze skrze právo dosáhnout spravedlnosti?Scéna: Kongresový sál

 

JUDr. Kateřina Šimáčková, PhDr je ve svých jednapadesáti letech nejmladší soudkyní Ústavního soudu České republiky. I tak už má na svém kontě řadu přelomových rozhodnutí. O nich a obecněji o úloze českého Ústavního soudu bude naše setkání, pořádané ve spolupráci s Centrum experimentálního divadla, p.o. Kateřina Šimáčková je soudkyní Ústavního soudu od r. 2013. Dříve působila jako právnička krajské hygienické stanice, asistentka ústavního soudce JUDr. Antonína Procházky a jako advokátní koncipientka. Advokacii se věnovala patnáct let a v roce 2009 z ní odešla do justice, přímo na Nejvyšší správní soud. Dva roky také byla členkou Legislativní rady vlády. Od počátku devadesátých let vyučuje na katedře ústavního práva Právnická fakulta Masarykovy univerzity.

Vstup zdarma

Neděle 19. 11. 2017 17:00SchulzFest: Benjamin Geissler: Hledání obrazů a Brno čte BrunaSchulzFest: Benjamin Geissler: Hledání obrazů a Brno čte BrunaScéna: Sklepní scéna
Délka: 250 min.

SchulzFest je věnovaný tvorbě polského židovského spisovatele Bruna Schulze.

 

Filmová část festivalu se věnuje německému dokumentu o nalezení nástěnných maleb Bruna Schulze v tzv. Landauově vile v jeho rodné Drohobyči a o jejich ukradení a odvezení pracovníky památníku Jad vašem do Izraele.

Literární část večera představí schulzovský speciál časopisu Plav, měsíčníku pro světovou literaturu. Bruno-literární hrdina, Bruno-mystifikátor, Bruno-legenda, Bruno anglicky, německy, polsky, srbsky, bosensky, portugalsky, italsky, hebrejsky a jidiš. Bruno na všechny způsoby. Brno Brno čte Bruna jako součást SchulzFestu, který pořáda Spolek přátel Bruna Schulze.

 

Sobota 18. 11. 2017 22:00NOC DIVADEL - Inscenovaná prohlídka divadlaNOC DIVADEL - Inscenovaná prohlídka divadla

Prach a šmíra, radost a slzy - inscenovaná prohlídka divadla.

Prohlídky začnou ve 22:00, 23:00 a 24:00 hodin.
Celý program Noci divadel najdete v letáku.

Vstup zdarma.

Středa 8. 11. 2017 19:00Jana Kollar: Magické bytíJana Kollar: Magické bytíScéna: Galerie Katakomby

Vernisáž obrazů výtvarnice žijící v Irsku bude zahájena ve středu 8. 11. v 19 hodin. Uvodní slovo pronese Jiří Lopour. K poslechu zahraje violoncello Boudjaoui Havlová. Výstava potrvá do 31. 12. 2017. Vstup zdarma.

Středa 8. 11. 2017 17:30Divadlo Líšeň - ŽabáciDivadlo Líšeň - ŽabáciScéna: sklepní scéna
Délka: 60 min.

Scénář: Pavla Dombrovská a kolektiv (na motivy knihy Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk jsou kamarádi)

Režie: Pavla Dombrovská

Hudba: Tomáš Vtípil

Loutky a scéna: Antonín Maloň, Marika Bumbálková

 

Pro děti i dospělé.

Pondělí 6. 11. 2017 19:30patrik boušek - van gogh : obrazpatrik boušek - van gogh : obrazScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

nikdo není „jen“ umělcem. za rámem obrazu, za oknem galerie, za dveřmi divadla čeká svět na zpodobnění, uschování do černé skříňky: geniální je vše, co je za geniální prohlášeno.
je to tak a je to pravda, je to tak a nic se s tím nedá dělat...
výchozí skóre máme všichni stejné - dnes se utkají
rezignace : demagogie
mýtus : realita
van gogh : obraz

 

 

Pátek 3. 11. 2017 19:30Diverzanti - (Ne)chtěná útěchaDiverzanti - (Ne)chtěná útěchaScéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

scénář, scéna, režie: K. Volánková

choreografie: D. Kraus, M. Dovjaková

kostýmy: O. Psotová

hudba: M. Dovjaková

hrají: K.Baňková, M. Vyskočilová / M. I. Benešová, M. Dovjaková, K. Vaněčková, M. Pohořálek

Skutečný příběh o válečné pasti, která kradla rodinám dcery a brala svobodu a sny. O boji, který není u konce, a o ženách, které musí své břímě nést dál. Pojeďte vlakem do utěšitelského tábora, který vznikl, aby japonští vojáci veřejně neznásilňovali ženy.

Čtvrtek 2. 11. 2017 19:30Deadline (a cibule) ZRUŠENO !!!!Deadline (a cibule)  ZRUŠENO !!!!Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Středa 25. 10. 2017 18:00Divadlo Líšeň - SávitríDivadlo Líšeň - SávitríScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

Režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Eva Krásenská, Martin Ondruš
Scéna: Jana Francová
Hudba: Luděk Vémola
Technické řešení loutek a světel: Luděk Vémola

 

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.

 

Inscenace vhodná pro děti i dospělé.

Úterý 24. 10. 2017 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Sobota 21. 10. 2017 18:00ZUŠ Smetanova - Stanislava a dům hrůzyScéna: sklepní scéna

-

Čtvrtek 12. 10. 2017 19:00ZUŠ Smetanova - Večer muzikálůScéna: sklepní scéna

-

Úterý 10. 10. 2017 19:30patrik boušek - van gogh : obrazpatrik boušek - van gogh : obrazScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

nikdo není „jen“ umělcem. za rámem obrazu, za oknem galerie, za dveřmi divadla čeká svět na zpodobnění, uschování do černé skříňky: geniální je vše, co je za geniální prohlášeno.
je to tak a je to pravda, je to tak a nic se s tím nedá dělat...
výchozí skóre máme všichni stejné - dnes se utkají
rezignace : demagogie
mýtus : realita
van gogh : obraz

 

 

Pondělí 9. 10. 2017 19:30patrik boušek - van gogh : obrazpatrik boušek - van gogh : obrazScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

nikdo není „jen“ umělcem. za rámem obrazu, za oknem galerie, za dveřmi divadla čeká svět na zpodobnění, uschování do černé skříňky: geniální je vše, co je za geniální prohlášeno.
je to tak a je to pravda, je to tak a nic se s tím nedá dělat...
výchozí skóre máme všichni stejné - dnes se utkají
rezignace : demagogie
mýtus : realita
van gogh : obraz

 

 

Sobota 23. 9. 2017 19:30ProART: OnenessScéna: sklepní scéna

Česko-německý projekt současného tance

Choreografie a tanec: Martin Dvořák, Lukáš Lepold, Tine Schmidt a Morgan Reid

Pátek 22. 9. 2017 19:30ProART: OnenessScéna: sklepní scéna

Česko-německý projekt současného tance

Choreografie a tanec: Martin Dvořák, Lukáš Lepold, Tine Schmidt a Morgan Reid

Neděle 10. 9. 2017 19:30patrik boušek - van gogh : obrazpatrik boušek - van gogh : obrazScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

Režie: Barbora Chovancová

Hrají: Jonáš Florián, Daniel Kvašňovský

 

1. REPRÍZA v rámci ProEntrée

Sobota 9. 9. 2017 19:30patrik boušek - van gogh : obrazpatrik boušek - van gogh : obrazScéna: sklepní scéna
Délka: 50 min.

 

Režie: Barbora Chovancová

Hrají: Jonáš Florián, Daniel Kvašňovský

 

PREMIÉRA v rámci ProEntrée 2017

Čtvrtek 31. 8. 2017 18:00Jiří Lopour: Na začátku bylo horkoJiří Lopour: Na začátku bylo horkoScéna: Galerie Katakomby

Vernisáž nejnovější obrazů Jiřího Lopoura bude zahájena ve čtvrtek 31. 8. 2017 v 18:00 v Galerii Katakomby.

Čtvrtek 24. 8. 2017 20:00Ivančický dixielandScéna: Alžbětinská scéna
V rámci festivalu: Alžbětinské léto

Posezení s živou hudbou. Parta „časem prověřených muzikantů“, v jejichž energické hudbě se snoubí moravské víno a neworleanský jazz v rámci Alžbětinského léta Projektu CED na Alžbětinské scéně a zároveň letní zahrádce hospody Veselá Husa.
Stůl na zahrádce je možné si zarezervovat mailem: navratilova@ced-brno.cz.

Čtvrtek 17. 8. 2017 20:00Veronika Bartošová s kapelouVeronika Bartošová s kapelouScéna: Alžbětinská scéna
V rámci festivalu: Alžbětinské léto

Posezení s živou hudbou. Zpěvačka s nezaměnitelným hlasovým projevem a exotickým naturelem za doprovodu své kapely v rámci Alžbětinského léta Projektu CED na Alžbětinské scéně a zároveň letní zahrádce hospody Veselá Husa.
Stůl na zahrádce je možné si zarezervovat mailem: navratilova@ced-brno.cz.

Čtvrtek 10. 8. 2017 20:00Mucha + Anatol = Výchovný koncertMucha + Anatol = Výchovný koncertScéna: Alžbětinská scéna
V rámci festivalu: Alžbětinské léto

Výchovný koncert – posezení s živou hudbou. Anatolova slam poetry a písně Muchy v rámci Alžbětinského léta Projektu CED na Alžbětinské scéně a zároveň letní zahrádce hospody Veselá Husa.
Stůl na zahrádce je možné si zarezervovat mailem: navratilova@ced-brno.cz.

Čtvrtek 20. 7. 2017 20:00Anatoly SHENFELD – Yuko IMAZAIKE (IL) / Hygin DELIMAT (PL/AT): GIL GUL PROJECT / RITUAL V rámci festivalu: PRoART festival Brno

GIL GIL PROJECT - tanec a choreografie: Anatoly Shenfeld, Yuko Imazaike

RITUAL (premiéra) - Tanec a choreografie: Hygin Delimat

Středa 19. 7. 2017 20:00Anatoly SHENFELD – Yuko IMAZAIKE (IL) / Hygin DELIMAT (PL/AT): GIL GUL PROJECT / RITUAL V rámci festivalu: PRoART festival Brno

GIL GIL PROJECT - tanec a choreografie: Anatoly Shenfeld, Yuko Imazaike

RITUAL (premiéra) - Tanec a choreografie: Hygin Delimat

Úterý 18. 7. 2017 20:00Phase Zero Productions (DE) / ProART Company (CZ): WRINKLE MAZE OnenessV rámci festivalu: PRoART festival Brno

Dvoudílný česko-německý taneční večer. Dvě choreografie o životních tématech každého z nás: láska, čas, stárnutí, ztráta, přijetí, naplnění. Abstraktní taneční večer plný každodenních otázek a času k zamyšlení -usebrání.

Pondělí 26. 6. 2017 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Sobota 24. 6. 2017 19:30¡Viva la Vida! FRIDA ¿?¡Viva la Vida! FRIDA ¿?Scéna: Sklepní scéna
Délka: 70 min.

DERNIÉRA

Čtvrtek 22. 6. 2017 19:30HaChucpaDélka: 90 min.

Koncert písní v jidiš a hebrejštině.

Čtvrtek 8. 6. 2017 19:30¡Viva la Vida! FRIDA ¿?¡Viva la Vida! FRIDA ¿?Scéna: Sklepní scéna
Délka: 70 min.

Monodramatická sonda do duše známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907 – 1954), silné ženy a umělkyně se svobodomyslným vztahem k životu, uvězněné ve zmrzačeném těle, jež navždy muselo nést následky vážného zranění.

Pondělí 5. 6. 2017 18:00Já je někdo jinýJá je někdo jinýScéna: Galerie Katakomby

Výstava bude zahájena v podělí 5. června v 18 hodin a potrvá do úterý 4. července 2017

Výstavu připravili:
Josef Janda a Bruno Solařík
(Skupina česko-slovenských surrealistů)

Čtvrtek 25. 5. 2017 19:30Z moravských kopanicScéna: sklepní scéna

Komponovaný večer s premiérou dokumentu Petra Barana Žítková – mizející?, vystoupí Gajdoši z Kopanic, kopaničářské pověsti čte herec Divadla Husa na provázku Pavel Zatloukal.

Středa 24. 5. 2017 20:00Kabinet Baťa: Wir schaffen das! Schaffen wir das? Rozmanitost, práce, bohatstvíScéna: kongresový sál
V rámci festivalu: MEETING BRNO: Dům otevřený rozmanitosti
Středa 24. 5. 2017 18:00Happening v Havlově uličce: Když jde o čest, jde o hodněScéna: Havlova ulička
V rámci festivalu: MEETING BRNO: Dům otevřený rozmanitosti

18:00 koncert provázkovské kapely Stone Beatles
18:15 výstava Diecézní charity Brno
18:45 Brněnská kavárna: Vousy - Pražská jidiš kapela

Středa 24. 5. 2017 17:00Kabinet Havel: My a oniScéna: v hlavní budově DHNP, kapacita neomezena
V rámci festivalu: MEETING BRNO: Dům otevřený rozmanitosti
Středa 24. 5. 2017 16:00Kabinet brněnské kavárny: Nový život Arnoldovy vilyScéna: kongresový sál
V rámci festivalu: MEETING BRNO: Dům otevřený rozmanitosti
Úterý 23. 5. 2017 19:30ZUŠ SMETANOVA: Černobílý světScéna: sklepní scéna

O holčičce, která si představuje cirkus plný dobrodružství. Hrají žáci prvního ročníku LDO, ZUŠ Smetanova 8.

Úterý 23. 5. 2017 16:00Ve Vídni jsou doopravdy aneb integrace v praxiScéna: kongresový sál
V rámci festivalu: MEETING BRNO: Dům otevřený rozmanitosti
Středa 17. 5. 2017 20:00HIJINX: Seznamte se, FredScéna: sklepní scéna
Délka: 80 min.
V rámci festivalu: DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2017

Představení Seznamte se, Fred je vizuálně nápaditý a zábavný pohled do života loutky s divokou osobností, která každý den bojuje proti předsudkům. Jedná se o originální průzkum toho, co znamená být odlišný.

Úterý 16. 5. 2017 20:00HIJINX: Seznamte se, FredScéna: sklepní scéna
Délka: 80 min.
V rámci festivalu: DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2017

Představení Seznamte se, Fred je vizuálně nápaditý a zábavný pohled do života loutky s divokou osobností, která každý den bojuje proti předsudkům. Jedná se o originální průzkum toho, co znamená být odlišný.

Pondělí 15. 5. 2017 19:30DIVADLO ANDREJA BAGARA: PotkaniScéna: velký sál
Délka: 135 min.
V rámci festivalu: DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2017

Dům jako miliony jiných. Na jednom místě zde bydlí několik rodin, bohatších, chudobnějších, ale i takových, co jsou na hranici bídy. Nechtějí od života mnoho. Ke štěstí nepotřebují miliony, stačí jim funkční rodina, dobré manželství a děti. Bohužel nemají ani to.

Sobota 13. 5. 2017 18:00MASOPUST: Lidový kousekScéna: sklepní scéna
Délka: 40 min.
V rámci festivalu: DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2017

Autorský voiceband tří herců ve spolupráci s divadelní společností Masopust, jejímž dlouhodobým zaměřením jsou náročné a mnohdy básnické texty, jejichž sdělení leží ve slově. Masopust pokračuje v pěstování silného jevištního jazyka jako možnosti sdílení podstatných témat.

Sobota 13. 5. 2017 17:30ODIN TEATRET: Věčný životODIN TEATRET: Věčný životScéna: velký sál
Délka: 70 min.
V rámci festivalu: DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2017

Věčný život se odehrává v rozličných evropských zemích v roce 2031, po 3. světové válce. Skupiny a jednotlivci se spojují, vyzývají se navzájem ve svých rozdvojených snech, zklamáních a nadějích.
Režie a dramaturgie: Eugenio Barba, celosvětově známý a oceňovaný divadelní režisér, tvůrce nových hereckých technik

Pátek 12. 5. 2017 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Pátek 12. 5. 2017 18:00ODIN TEATRET: Věčný životODIN TEATRET: Věčný životScéna: velký sál
Délka: 70 min.
V rámci festivalu: DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2017

Věčný život se odehrává v rozličných evropských zemích v roce 2031, po 3. světové válce. Skupiny a jednotlivci se spojují, vyzývají se navzájem ve svých rozdvojených snech, zklamáních a nadějích.
Režie a dramaturgie: Eugenio Barba, celosvětově známý a oceňovaný divadelní režisér, tvůrce nových hereckých technik

Čtvrtek 27. 4. 2017 19:30¡Viva la Vida! FRIDA ¿?¡Viva la Vida! FRIDA ¿?Scéna: Sklepní scéna
Délka: 70 min.

Monodramatická sonda do duše známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907 – 1954), silné ženy a umělkyně se svobodomyslným vztahem k životu, uvězněné ve zmrzačeném těle, jež navždy muselo nést následky vážného zranění.

Středa 26. 4. 2017 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Úterý 25. 4. 2017 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Sobota 22. 4. 2017 19:30Luboš Balák: Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama (zrušeno)Luboš Balák: Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama (zrušeno)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

(poctivá komedie pro silnější nátury)

Středa 12. 4. 2017 19:30Luboš Balák: Parta hic znovu zasahujeLuboš Balák: Parta hic znovu zasahujeScéna: Sklepní scéna
Délka: 75 min.

aneb Jak Ovčáček a spol zametají pod koberec, že Miloš Zeman propil Hrad.

Satira z blízké budoucnosti.

Pátek 31. 3. 2017 19:30VŠMU: DNAVŠMU: DNAScéna: velký sál
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017

Dospívající teenageři si vytvoří školní gang s různými výstřelky zastrašují všechny okolo. Prezentují se extrémní krutostí, kterou aplikují zejména na “odlišných” jedincích školy (gang nenávidí odlišnost - rasové předsudky, jiná orientace, atd.). Jednou tuto krutou zábavu přeženou a Adama (trpí krizí identity) zabijí. Všichni tak mají možnost poprvé naplno pocítit důsledek svých činů.

Čtvrtek 30. 3. 2017 20:15Írán: HISTORY OF CIRCULATIONÍrán: HISTORY OF CIRCULATIONScéna: sklepní scéna
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017

Když zloděj vykrádá dům, zahlédne podivnou knihu a rozhodne se do ní podívat. History of Circulation je historická koláž, ve které můžeme nalézt známé postavy z dějin. V této hře je použita pop-up technika, a to jak pro tvorbu scény, tak loutek.

Čtvrtek 30. 3. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

Milan Calábek, filosof: Indie - listy ve větru

Ondřej Calábek, hypnotizer: Transformace pomoci terapeutického transu

Čtvrtek 30. 3. 2017 18:15Írán: HISTORY OF CIRCULATIONÍrán: HISTORY OF CIRCULATIONScéna: sklepní scéna
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017

Když zloděj vykrádá dům, zahlédne podivnou knihu a rozhodne se do ní podívat. History of Circulation je historická koláž, ve které můžeme nalézt známé postavy z dějin. V této hře je použita pop-up technika, a to jak pro tvorbu scény, tak loutek.

Čtvrtek 30. 3. 2017 15:15Írán: HISTORY OF CIRCULATIONÍrán: HISTORY OF CIRCULATIONScéna: sklepní scéna
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017

Když zloděj vykrádá dům, zahlédne podivnou knihu a rozhodne se do ní podívat. History of Circulation je historická koláž, ve které můžeme nalézt známé postavy z dějin. V této hře je použita pop-up technika, a to jak pro tvorbu scény, tak loutek.

Čtvrtek 30. 3. 2017 13:00Moldavsko: HORSES AT THE WINDOWMoldavsko: HORSES AT THE WINDOWScéna: velký sál
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017

Ve hře „Horses at the window“ Matei Visniec upozorňuje na téma války. Ta ničí lidstvo, a to jak psychicky, tak i fyzicky.„Horses behind the window“ je energické představení s absurdními náznaky tématu války.

Středa 29. 3. 2017 19:00Moldavsko: HORSES AT THE WINDOWMoldavsko: HORSES AT THE WINDOWScéna: velký sál
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017

Ve hře „Horses at the window“ Matei Visniec upozorňuje na téma války. Ta ničí lidstvo, a to jak psychicky, tak i fyzicky.„Horses behind the window“ je energické představení s absurdními náznaky tématu války.

Úterý 28. 3. 2017 19:00DAMU: PAVILLONDAMU: PAVILLONScéna: velký sál
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017

Svět byl zasažen a lidstvo ztratilo kontakt s přírodou. Oxid siřičitý, oxid uhelnatý, amoniak a chlorovodík zapříčinily postupnou atmosférickou korozi. Institut postkorozní flory a fauny vás zve na unikátní expozici. Vědec Tomas L.B. se svým kolegou a nejlepším přítelem Jeffem K. vyvíjejí nové druhy.

Úterý 28. 3. 2017 16:00DAMU: PAVILLONDAMU: PAVILLONScéna: velký sál
V rámci festivalu: SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2017

Svět byl zasažen a lidstvo ztratilo kontakt s přírodou. Oxid siřičitý, oxid uhelnatý, amoniak a chlorovodík zapříčinily postupnou atmosférickou korozi. Institut postkorozní flory a fauny vás zve na unikátní expozici. Vědec Tomas L.B. se svým kolegou a nejlepším přítelem Jeffem K. vyvíjejí nové druhy.

Sobota 25. 3. 2017 19:30¡Viva la Vida! FRIDA ¿?¡Viva la Vida! FRIDA ¿?Scéna: Sklepní scéna
Délka: 70 min.

Monodramatická sonda do duše známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907 – 1954), silné ženy a umělkyně se svobodomyslným vztahem k životu, uvězněné ve zmrzačeném těle, jež navždy muselo nést následky vážného zranění.

Čtvrtek 23. 3. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

Lukáš Rittstein, výtvarník: Papua – sochy civilizace a džungle
Barbora Šlapetová, výtvarnice: Nová Guinea– astronauti džungle
Jiří Netík, sochař: svět soch

Čtvrtek 23. 3. 2017 19:30Luboš Balák: Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama (zrušeno)Luboš Balák: Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama (zrušeno)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

(poctivá komedie pro silnější nátury)

Úterý 21. 3. 2017 19:30Dario Fo - Mistero Buffo - komické mistériumDario Fo - Mistero Buffo - komické mistériumScéna: Sklepní scéna
Délka: 75 min.

Vynikající představení z dílny Daria FO, nositele Nobelovy ceny za literaturu, které v tomto provedení tvoří čtyři příběhy (Zrození potulného komedianta / Žonglérie o papeži Bonifáci VIII. / Svatební hostina v Káni / Lazarovo vzkříšení), vás rozesměje, dojme i přiměje k zamyšlení.

Čtvrtek 16. 3. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

David Černický, cestovatel: Sulawesi, Siberut, Nias

Tereza Ghose, vypravěčka: Indie

Tibor Nyitray, prezident Svazu vinařů ČR: Mongolsko

Čtvrtek 9. 3. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

Petr Slavík, fotograf: Predátoři

David Sís, režisér: Čína – Tibet

Úterý 7. 3. 2017 18:00ABRACADABRA: THREADSABRACADABRA: THREADSScéna: Galerie Katakomby

Výstava obrazů britského výtvarníka.

Vernisáž přoběhne v úterý 7. března 2017 v 18:00. Uvedou Ken Hay a doc. PhDr. Jiří Havlíček.

Pondělí 6. 3. 2017 19:30Luboš Balák: Parta hic znovu zasahujeLuboš Balák: Parta hic znovu zasahujeScéna: Sklepní scéna
Délka: 75 min.

aneb Jak Ovčáček a spol zametají pod koberec, že Miloš Zeman propil Hrad.

Satira z blízké budoucnosti.

Čtvrtek 2. 3. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

Hynek Adámek, novinář, National Geographic: Antarktida

Petr Koukal, badmintonista: Asie

Středa 1. 3. 2017 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Sobota 25. 2. 2017 19:30¡Viva la Vida! FRIDA ¿?¡Viva la Vida! FRIDA ¿?Scéna: Sklepní scéna
Délka: 70 min.

Monodramatická sonda do duše známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907 – 1954), silné ženy a umělkyně se svobodomyslným vztahem k životu, uvězněné ve zmrzačeném těle, jež navždy muselo nést následky vážného zranění.

Čtvrtek 23. 2. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

Kulturně antropologické večery na Kongresovém sále.

 

Čtvrtek 23. 2. 2017 19:30Vojtěch Hříbek a Aneta Červená: Skříňáci (zrušeno)Vojtěch Hříbek a Aneta Červená: Skříňáci (zrušeno)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 45 min.

Ono se toho neví moc: bratr a sestra, žijou spolu ve skříni. Jak dlouho? Neví se. Tak dobrou. Nakonec je to pro žabí dobro.

Čtvrtek 16. 2. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

Kulturně antropologické večery na Kongresovém sále.

 

Čtvrtek 9. 2. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

Kulturně antropologické večery na Kongresovém sále.

 

Úterý 7. 2. 2017 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Sobota 4. 2. 2017 19:00Tři zlaté klasy Dědyše Vševědyše aneb Tragikomická pohádka o půděScéna: Velký sál

Světová premiéra pohádky o věčném souboji dobra se zlem v podání divadelního souboru Verdis. Diváci mohou sledovat jak obtížné je osvobodit ze zakletí  různé bytosti, natož pak půdu-živitelku. Nakonec vše dobře dopadne - ale jak pro koho.

 

Čtvrtek 2. 2. 2017 20:00Cestovatelské čtvrtky Cestovatelské čtvrtky Scéna: Kongresový sál

Kulturně antropologické večery na Kongresovém sále.

 

Pátek 27. 1. 2017 19:30¡Viva la Vida! FRIDA ¿?¡Viva la Vida! FRIDA ¿?Scéna: Sklepní scéna
Délka: 70 min.

Monodramatická sonda do duše známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907 – 1954), silné ženy a umělkyně se svobodomyslným vztahem k životu, uvězněné ve zmrzačeném těle, jež navždy muselo nést následky vážného zranění.

Čtvrtek 26. 1. 2017 19:30Luboš Balák: Parta hic znovu zasahujeScéna: Sklepní scéna

aneb Jak Ovčáček a spol zametají pod koberec, že Miloš Zeman propil Hrad.

Satira z blízké budoucnosti.

Pondělí 16. 1. 2017 19:30Ještě chvíli, prosím!Ještě chvíli, prosím!Scéna: Kongresový sál

Brněnská premiéra!

Syrová výpověď o dramatickém osudu člověka, který má být odpojen od přístrojů.
Co člověk, to jiný úhel pohledu na pohnutý život hlavního hrdiny, který končí velmi tragicky.

Pátek 6. 1. 2017 17:0033 Andreásků v Huse na provázku33 Andreásků v Huse na provázkuScéna: Galerie Katakomby

Vernisáž výstavy Lenka Friderichová: 33 andreásků v Huse na provázku.

Středa 21. 12. 2016 19:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Středa 21. 12. 2016 16:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Pondělí 19. 12. 2016 19:00JablkoňJablkoňScéna: Velký sál

Velká Jablkoň i Půljablkoň letos na tradičním vánočním koncertu pokřtí nové CD - JABLKOŇ - VYKOLEJENÁ

Svět, pěkně po jablkoňsku, vmíchaný a uložený do třinácti písní.

Čtvrtek 15. 12. 2016 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Úterý 22. 11. 2016 17:30Marek j. Vavřinec: Venuše a LilitMarek j. Vavřinec: Venuše a LilitScéna: Galerie Katakomby

malby a kresby

Vernisáž proběhne v úterý 22. listopadu v 17:30 hodin, výstavu uvede Petr Čichoň

Neděle 6. 11. 2016 19:30¡Viva la Vida! FRIDA ¿?¡Viva la Vida! FRIDA ¿?Scéna: Sklepní scéna
Délka: 70 min.

Monodramatická sonda do duše známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907 – 1954), silné ženy a umělkyně se svobodomyslným vztahem k životu, uvězněné ve zmrzačeném těle, jež navždy muselo nést následky vážného zranění.

Sobota 5. 11. 2016 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Středa 26. 10. 2016 19:30Dario Fo - Mistero Buffo - komické mistériumDario Fo - Mistero Buffo - komické mistériumScéna: Sklepní scéna
Délka: 75 min.

Vynikající představení z dílny Daria FO, nositele Nobelovy ceny za literaturu, které v tomto provedení tvoří čtyři příběhy (Zrození potulného komedianta / Žonglérie o papeži Bonifáci VIII. / Svatební hostina v Káni / Lazarovo vzkříšení), vás rozesměje, dojme i přiměje k zamyšlení.

Středa 19. 10. 2016 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Středa 19. 10. 2016 18:00Lenka Kršková: Síla barevLenka Kršková: Síla barevScéna: Galerie Katakomby

Malby, kresby, grafiky.

Vernisáž proběhne ve středu 19. října v 18 hodin, výstavu uvede Jiří Lopour

Pátek 14. 10. 2016 19:30¡Viva la Vida! FRIDA ¿?¡Viva la Vida! FRIDA ¿?Scéna: Sklepní scéna
Délka: 70 min.

Monodramatická sonda do duše známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907 – 1954), silné ženy a umělkyně se svobodomyslným vztahem k životu, uvězněné ve zmrzačeném těle, jež navždy muselo nést následky vážného zranění.

Pondělí 3. 10. 2016 19:00Okudžava v míruOkudžava v míruScéna: Velký sál
Délka: 120 min.

Koncert k nastávajícímu výročí 20 let od úmrtí Bulata Okudžavy
Účinkují: Olga Zalesská (BY), Tolek Muracki, Sergej Džigurda (UA), Alexej Kudrjavcev + Alexej Galybin (RU), Tino Eisbrenner (DE) a Jiří Vondrák (CZ)

Pátek 30. 9. 2016 19:30Vojtěch Hříbek a Aneta Červená: Skříňáci Vojtěch Hříbek a Aneta Červená: Skříňáci Scéna: Sklepní scéna
Délka: 45 min.

Ono se toho neví moc: bratr a sestra, žijou spolu ve skříni. Jak dlouho? Neví se. Tak dobrou. Nakonec je to pro žabí dobro.

Úterý 27. 9. 2016 19:30 Deadline (a cibule) Deadline (a cibule)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 90 min.

Hrají: Alžběta Vaculčiaková, Roman Blumaier, Vojtěch Hříbek
Scénář a režie: Pavel Baďura; Dramaturgie: David Drozd; Kostýmy: Lucie Sedláčková; Zvuk: Benedikt Spilka; Světla: Jaroslav Rozinka; Produkce: Petra Vodičková.

 

Komedie o jednom populárním pojmu, autorovi a jeho ideálním čtenáři a také o jeho ženě, tedy pardon…vlastně přítelkyni. 
Komedie o chorobném odkládání úkolů, nebo také o “sto slov mluviti ženě na ledové kře”. 
Komedie o generaci ztracené mezi vším tím lepkem, teambuildingy a seriály. 
Tragikomedie o (ne)milostném trojúhelníku. 

 

“Prokrastinace, česky též liknavost nebo otálení, je setrvalá tendence odkládat splnění povinností a úkolů na pozdější dobu. Psychologové upozorňují, takové chování může být způsobem jak se vyrovnat s úzkostí...z dnešních běžných  nároků na výkon, efektivnost a dokonalost. Do určité míry se jedná o normální psychologické chování, ale chorobná prokrastinace je neodiskutovatelným rizikem pro duševní zdraví.” (dramaturg)

Sobota 24. 9. 2016 19:00Trojí porce, trojí trefaScéna: Sklepní scéna

Program složený ze tří částí - kázání evangelia, divadelního představení a koncertu

Neděle 18. 9. 2016 19:30Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Zpráva o zázraku (Josef Toufar)Scéna: Sklepní scéna
Délka: 80 min.

 

 

Hrají • Michal Bumbálek, Pavel Doucek, Milada Vyhnálková, Ondřej Kraus a Tomáš Žilinský

Režie • Barbara Herz

 

 

Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie? Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

 

 

Inscenace Zpráva o zázraku (Josef Toufar) pracuje téměř výhradně s dokumentárními materiály, ať už jsou to výslechové protokoly, vzpomínky, pitevní zprávy či dopisy prezidentu Gottwaldovi. Úhly pohledu se mění, výchozí otázka zůstává: Jsme ochotni uvěřit v zázrak?

Pondělí 12. 9. 2016 18:00Jana Hunterová - ConsplayersJana Hunterová - ConsplayersScéna: Galerie Katakomby

Vernisář výstavy fotografií.